• Kategorie
  • Szukaj
  • Wózek dziecięcy

Jakie wózki dziecięce są obecnie popularne?

W obecnych czasach znakomita większość dostępnych na rynku wózków dla dzieci to tak zwane wózki wielofunkcyjne. Chodzi tutaj o modele, które w obrębie jednego stelaża są na początku wózkiem głębokim a następnie zamieniają się w wózek spacerowy. W przypadku niektórych modeli wózek może zamienić się również w fotelik samochodowy z którego będzie można skorzystać oddzielnie. Wózki wielofunkcyjne to również możliwość ich modułowego zmieniania tak aby dostosowały się one do wieku i wzrostu dziecka.

Jak dobrać wózek dziecięcy do miejsca zamieszkania?

Miejsce w którym mieszkacie ma bardzo duże znaczenie podczas wyboru odpowiedniego wózka dla dziecka. Zupełnie inny model sprawdzi się w przypadku rodziny mieszkającej w bloku wyposażonym w windę a zupełnie inny w przypadku rodziny, która mieszka na obrzeżach miasta - blisko lasu. Zatem na wybór odpowiedniego wózka wpływ ma bardzo wiele czynników. Trzeba zwrócić uwagę na wymiary, wagę oraz funkcjonalność dziecięcego wózka.

Jaką ramę wózka dla dziecka wybrać?

Wózki dziecięce wykonane były kiedyś z przeróżnych materiałów - od drewna po stalowe konstrukcje. Obecnie jednak na rynku obecne są w większości wózki, których ramy wykonane zostały z aluminium. Dzięki temu wózek lepiej pochłania drgania, jest lekki a przy tym nic nie traci ze swojej wytrzymałości.

Jak dobrać odpowiednie koła w dziecięcym wózku?

Wpływ na wagę wózka dziecięcego mają wpływ również zastosowane koła. Ich dobór powinien być podyktowany rodzajem terenu po jakim wózek dziecięcy będzie się najczęściej przemieszczał. Czy koła poradzą sobie z piaskiem i błotem? Na tego typu pytania należy sobie odpowiedzieć jeszcze przed zakupem danego modelu wózka dziecięcego.

Brak produktów do wyświetlenia