• Kategorie
  • Szukaj
  • Domki ogrodowe dla dzieci

domki ogrodowe dla dzieci - plastikowe czy drewniane?Marzysz o tym by oderwać dzieci od ekranu komputera? Chcesz by spędzały więcej czasu na świeżym powietrzu w ogrodzie? Musisz zatem zapewnić im odpowiednią rozrywkę. Główna niechęć dzieci do zabawy na dworze bierze się z obawy przed nudą. Na szczęście znalezienie dziecku atrakcyjnej rozrywki nie musi być trudne! Z pomocą mogą przyjść tutaj domki ogrodowe dla maluchów. Za ich sprawą pociecha będzie miała w ogrodzie swoje własne miejsce, które dzięki potędzie wyobraźni może zmienić się w średniowieczny zamek, chatkę Baby Jagi czy tez po prostu miniaturową wersją mieszkania.

Zdajemy sobie również sprawę, że portfele rodziców nie są z gumy i zakup domku ogrodowego może wydawać się dość poważną inwestycją. W związku z tym naszą ofertę domków ogrodowych dla dzieci oparliśmy o modele wykonane z wysokiej jakości plastiku, które są znacznie tańsze niż drewniane odpowiedniki. Można je złożyć w kilka minut po wyjęciu z pudełka i są też stosunkowo łatwe do przeniesienia z miejsca na miejsce, tak by mieć bawiące się dzieci zawsze na oku.

Domki dla dzieci do ogrodu - zabawkowe wyposażenie ogrodu

Oprócz standardowych domków ogrodowych dla dziewczynek i chłopców znajdą u nas Państwo również konstrukcje modułowe, które można rozbudować na przykład o dodatkową zjeżdżalnię. Zasadniczo same domki dla dzieci różnią się rozmiarem, kolorystyką oraz funkcjonalnością. Łączy je natomiast wysoka jakość użytych materiałów oraz farb, co gwarantuje, że domek będzie się pięknie prezentował nawet po kilku sezonach w ogrodzie.

Domek ogrodowy dla dzieci - idealna zabawka do ogrodu

Dostępne w naszej ofercie domki ogrodowe dla dzieci to fantastyczny sposób, aby umożliwić maluchowi kreatywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzy. Oferujemy domki drewniane jak i też domki plastikowe dopasowane do wieku, wzrostu i preferencji kolorystycznych dziecka.

Domki ogrodowe dla dzieci - jak wybrać najlepsze?

Wybierając domek ogrodowy sugerujemy wziąć w głównej mierze pod uwagę to z jakiego materiału został on wykonany. Domki plastikowe wymagają stosunkowo mało zaangażowania jeżeli chodzi o ich konserwacje. Jest to zatem rozsądny wybór dla zabieganych rodziców, którzy szukają prostego rozwiązania, zapewniającego maluchom ogrom frajdy. Oprócz tego szukając odpowiedniego domku polecamy dobrać jego wielkość do wzrostu i wieku dziecka. Rozsądnie będzie też zawczasu sprawdzić ilość dostępnego w ogrodzie miejsca.

Dobierając domek ogrodowy dla dziecka warto wziąć również pod uwagę to gdzie chcemy go ustawić i jak często dziecko będzie się w nim bawić. Najbardziej popularne obecnie ogrodowe domki plastikowe są niezwykle lekkie i występują w różnych barwnych kolorach. Dzięki temu bez większego problemu można je ustawić w praktycznie każdym miejscu w ogrodzie bez pomocy drugiego rodzica. Oprócz tego plastikowe domki nie wymagają konserwacji i bardzo dobrze radzą sobie z warunkami atmosferycznymi - nie straszny im deszcze czy też słońce. Dotychczasowa praktyka pokazuje, że nawet po trzech, czterech sezonach domki dalej prezentują się bardzo ładnie i ich kolory nie blakną.

Domek ogrodowy dla dzieci - na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Infografika, która ułatwi Ci podjęcie decyzji

Poniżej znajduje się infografika prezentująca informację na temat istotnych kwestii podczas wyboru i zakupu domku ogrodowego dla dzieci. W skrócie sugerujemy zwrócić uwagę na:

  • wytrzymałość konstrukcji,
  • potrzebną ilość miejsca w ogrodzie,
  • wygląd domku,
  • cenę oraz czas potrzebny na złożenie domku ogrodowego,
  • dodatkowe akcesoria dołączone w zestawie.

 

domek ogrodowy dla dzieci - na co zwrócić uwagę przed zakupem

 

Plastikowy domek ogrodowy - czy to zabawka o jakiej marzy każde dziecko?

Jeżeli jako rodzice szukacie sposobu na oderwanie dziecka od konsoli czy też ekranu telewizora to warto rozważyć zakup takiej zabawki jak domek ogrodowy. Praktyka pokazuje, że dzięki niej pociechy znacznie chętniej będą skłonne spędzać czas na świeżym powietrzu ponieważ najzwyczajniej w świecie nie będą się nudzić, zajęte odgrywaniem scenek czy ról w ogrodowym domku.

Domek ogrodowy dla dziewczynki - zabawa w dom jeszcze nigdy nie była tak przyjemna!

Dzieci w pewnym wieku uwielbiają naśladować nasz świat dorosłych. Stwierdzenie to jest szczególnie prawdziwe w przypadku dziewczynek, które bardzo często na wzór swoich mam czy też starszej siostry próbują naśladować ich zachowania - gotować, sprzątać, malować się. Ogrodowy domek to miejsce w którym młoda dama będzie mogła sama lub z rówieśnikami bawić się w dom i naśladować zachowania starszych od siebie.

Na czym postawić domek ogrodowy dla dzieci?

Przed zakupem domku ogrodowego bardzo wielu rodziców zastanawia się gdzie najlepiej będzie go umieścić. Radzimy by wybrać stabilne i stosunkowo równe podłoże. Istotny powinien być fakt, że domek ogrodowy z plastiku można postawić bezpośrednio na trawniku. Po otrzymaniu zatem paczuszki z zabawką wystarczy ją złożyć i umieścić w wybranym miejscu na trawie w ogrodzie. Ambitniejszym rodzicom radzimy jednak zadbać o odpowiednią izolację od spodu. Zakup dodatkowej warstwy izolującej, która uchroni przed wilgocią nie nadwyręży portfela, a sprawi, że pociecha będzie cały czas mogła komfortowo się bawić w domku. Jako takiej izolacji radzimy użyć specjalnych płyt piankowych, postawić domek na kostce brukowej jeżeli jest w ogrodzie lub skorzystać z betonowych bloczków jakie możn dostać w marketach budowlanych.

Domki ogrodowe dla dziecka i ich zalety

Oferowane w naszym sklepie domki ogrodowe dla dzieci posiadają szereg zalet, które znajdą uznanie w oczach dzieci. Korzystając z domku ogrodowego dziecko będzie miało okazję spędzić czas w interesujący sposób na świeżym powietrzu w gronie swoich rówieśników. Zabawa z wykorzystaniem domków ogrodowych przekłada się również na rozwój wyobraźni dziecka oraz jego kondycję i zdrowie. Oprócz tego zabawa na świeżym powietrzu w domku ogrodowym redukuje stres u malucha i pozwala zadbać o poziom witaminy D (źródło: 5 health benefits of kids playing outside). Dobrze dobrany kolorystycznie domek ogrodowy może też przynieść radość rodzicom. Odpowiednia kolorystyka jest w stanie ożywić zieloną przestrzeń ogrodu i wprowadzi powiew świeżości.

Rozmiary domków ogrodowych dla dzieci

Obecnie w ofercie znaleźć można zarówno niewielkich rozmiarów domki ogrodowe dla dzieci jak i również całkiem pokaźne gabarytowo modele. Oczywiście rozmiar domku ogrodowego należy dobrać do wieku i liczby dzieci, które będą z niego korzystać. Rodzicom sugerujemy przed dokonaniem zakupu uwzględnić ilość dostępnego miejsca, które znajduje się w ogrodzie (tak aby domek ogrodowy mógł się spokojnie zmieścić), a w przypadku pociech rosnących ,,jak na drożdżach" zakup modelu z zapasem miejsca na przyszłość.

Ogrodowy domek dla dziecka i dodatkowe akcesoria

Domki ogrodowe dla dzieci bardzo często zawierają dodatkowe akcesoria w zestawie. Najczęściej spotkać można domki ogrodowe wyposażone w zjeżdżalnie lub też ściankę wspinaczkową pozwalającą rozwijać się ruchowo dziecku. Nieco rzadziej występują modele wraz z dołączoną piaskownicą lub też zestawem stoliczek i ławka. Tego typu produkty powinny zainteresować rodziców którzy nie chcą kompletować poszczególnych zabawek osobno i jednocześnie zależy im na ograniczeniu wydatków (kompletny zestaw będzie zazwyczaj tańszy niż zakup poszczególnych elementów osobno)