• Kategorie
  • Szukaj
  • Domek ogrodowy dla dziecka

Domek ogrodowy dla dzieci - idealna zabawka do ogrodu

Dostępne w naszej ofercie domki ogrodowe dla dzieci to fantastyczny sposób aby umożliwić dziecku kreatywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzy. Oferujemy domki drewniane jak i też domki plastikowe dopasowane do wieku i wzrostu dziecka.

Domki ogrodowe dla dzieci - jak wybrać najlepszy?

Wybierając domek ogrodowy należy wziąć w głównej mierze to z jakiego materiału został on wykonany. Domki plastikowe wymagają bowiem mniej zaangażowania jeżeli chodzi o ich konserwacje. Oprócz tego należy dobrać wielkość domku do wzrostu i wieku dziecka jak i też dostępnego w ogrodzie miejsca.

Dobierając domek ogrodowy dla dziecka warto wziąć również pod uwagę to gdzie chcemy go ustawić i jak często dziecko będzie się w nim bawić. Najbardziej popularne obecnie ogrodowe domki plastikowe są niezwykle lekkie i występują w różnych barwnych kolorach. Dzięki temu bez większego problemu można je ustawić w praktycznie każdym miejscu w ogrodzie. Oprócz tego plastikowe domki nie wymagają konserwacji i bardzo dobrze radzą sobie z warunkami atmosferycznymi - nie straszny im deszcze czy też słońce.

Domek ogrodowy dla dzieci - na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Infografika

Poniżej znajduje się infografika prezentująca informację na temat istotnych kwestii podczas wyboru i zakupu domku ogrodowego dla dzieci. W skrócie należy zwrócić uwagę na:

  • wytrzymałość konstrukcji
  • potrzebną ilość miejsca w ogrodzie
  • wygląd
  • cenę oraz czas potrzebny na złożenie domku ogrodowego
  • dodatkowe akcesoria

 

domek ogrodowy dla dzieci - na co zwrócić uwagę przed zakupem

 

Plastikowy domek ogrodowy - zabawka o jakiej marzy każde dziecko

Jeżeli szukacie sposobu na oderwanie dziecka od konsoli czy też ekranu telewizora to warto postawić na takie zabawki jak domki ogrodowe. Dzięki nim dzieci dużo chętniej będą spędzać czas na świeżym powietrzu i nie będą się nudzić.

Domek ogrodowy dla dziewczynki - zabawa w dom jeszcze nigdy nie była tak przyjemna!

Dzieci w pewnym wieku uwielbiają naśladować świat dorosłych. Stwierdzenie to jest szczególnie prawdziwe w przypadku dziewczynek, które na wzór swoich mam czy też starszej siostry próbują naśladować ich zachowania - gotować, sprzątać, malować się. Ogrodowy domek dla dziewczynki to miejsce w którym młoda kobieta będzie mogła sam lub z rówieśnikami bawić się w dom i naśladować zachowania dorosłych.

Na czym postawić domek ogrodowy dla dzieci?

Do postawienia domku ogrodowego dla dzieci potrzebne jest stabilne i równe podłoże. Domek ogrodowy z plastiku można postawić bezpośrednio na trawniku ale lepszym rozwiązaniem będzie zapewnienie odpowiedniej izolacji. Zaleca się zatem skorzystanie z dodatkowej warstwy izolującej, która uchroni przed wilgocią. Mogą to być specjalne płyty, kostka brukowa czy też betonowe bloczki.

Domki ogrodowe dla dziecka i ich zalety

Oferowane w naszym sklepie domki ogrodowe dla dzieci posiadają szereg zalet, które znajdują uznanie zarówno w oczach dzieci jak i ich rodziców. Za sprawą domków ogrodowych dziecko będzie miało okazję spędzić czas w interesujący sposób na świeżym powietrzu w gronie swoich rówieśników. Zabawa z wykorzystaniem domków ogrodowych przełoży się również na lepszy rozwój wyobraźni dziecka oraz jego kondycję i zdrowie. W przypadku rodziców, domek dla dziecka może stać się istotnym elementem dekoracyjnym ogrodu. Swoja kolorystyką ożywi zieloną przestrzeń ogrodu i wprowadzi powiew świeżości.

Rozmiary domków ogrodowych dla dzieci

Obecnie w ofercie znaleźć można zarówno niewielkich rozmiarów domki ogrodowe dla dzieci jak i również całkiem pokaźne gabarytowo modele. Oczywiście rozmiar domku ogrodowego należy dobrać do wieku i ilości dzieci, które będą z niego korzystać. Powinno się również uwzględnić ilość dostępnego miejsca, które znajduje się w ogrodzie ( tak aby domek ogrodowy mógł się spokojnie zmieścić ).

Ogrodowy domek dla dziecka i dodatkowe akcesoria

Domki ogrodowe dla dzieci bardzo często dostępne są do kupienia wraz z dodatkowymi akcesoriami. Najczęściej spotkać można domki ogrodowe wyposażone w zjeżdżalnie lub też ściankę wspinaczkową pozwalającą rozwijać się ruchowo dziecku. Nieco rzadziej występują modele domków dla dzieci wraz z dołączoną piaskownicą lub też zestawem stoliczka wraz z ławką dla małych pociech.