• Kategorie
  • Szukaj
  • Jeździk dla dziecka

Jeździk dla dziecka - pomóż maluchowi w nauce chodzenia

Jeżeli Twoje dziecko jeszcze nie do końca radzi sobie z chodzeniem warto pomyśleć o zakupie jeździka. Jeździk to nic innego jak pewnego rodzaju pojazd, który wspomaga naukę chodzenia maluszków. W przypadku najmłodszych polecamy stabilne jeździki wyposażone w oparcie oraz specjalne rączki do pchania.

Starsze dzieci z pewnością docenią natomiast jeździki w kształcie popularnych samochodów czy też quadów, które przyciągają uwagę pięknymi i żywymi kolorami oraz licznymi detalami. Decydując się na tego rodzaju jeździk dla dziecka zyskujesz pewność, że stanie się on dla Twojej pociechy ulubionym środkiem transportu na długi czas.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu czyli dlaczego warto wybrać nasze jeździki dla dziecka

Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci dlatego też wszystkie oferowane przez nas jeździki i chodziki pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów, posiadają niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa oraz wyróżniają się dużą solidnością.

Wybierając zatem nasze jeździki zapewniacie Państwo dziecku nie tylko dużą radość z możliwości samodzielnego przemieszczania się ale zyskujecie również poczucie bezpieczeństwa.

Od jakiego wieku jeździk dla dziecka?

Zasadniczo przyjmuje się, że jeździk jest skierowany do dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć i utrzymać prawidłową, wyprostowaną sylwetkę ciała. Można zatem założyć, że w większości przypadków jeździk będzie odpowiedni dla dzieci w wieku od dwunastego do dwudziestego trzeciego miesiąca życia (źródlo: CPSC Guidelines for Age-Related Activities)

Jaki jeździk dla 2 latka?

Podstawową rolą jeździka jest wspomaganie koordynacji ruchowej malucha, pracy jego mięśni oraz rozwijanie pracy mózgu. Oprócz tego dostarcza on oczywiście dziecku znakomitej rozrywki. Jaki zatem powinien być jeździk dla dwulatka? Otóż z całą pewnością powinien być bezpieczny, wykonany z atestowanych materiałów oraz być stabilny, tak by pociecha mogła samodzielnie się na nim utrzymać.

Jeździk samochodzik dla dziecka

Jeździki dla dzieci najczęściej występują w postaci samochodzików-jeździków. Wszystko po to, by tego rodzaju zabawka była jak najbardziej atrakcyjna dla małego dziecka. Za sprawą smochodzików-jeździków dzieci w trakcie nauki chodzenia mogą poczuć się niczym kierowca rajdowy, rolnik czy też policjant. Wystarczy wybrać jedynie samochodowy jeździk przypominający dany rodzaj pojazdu.