• Kategorie
  • Szukaj
  • Trampolina ogrodowe dla dzieci oraz skoczki

Trampoliny ogrodowe dla dzieci

Dzieci to prawdziwe wulkany energii. Szukając zabawek dla dziecka warto szukać produktu, który pozwoli maluchowi w atrakcyjny i bezpieczny sposób rozładować nadmiary energii. Znakomicie w tym celu sprawdzą się trampoliny ogrodowe. Pozwalają one bowiem wyszaleć się dziecku oraz spędzić czas na świeżym powietrzu.

Zakup trampoliny dla dzieci - co jest kluczowe podczas wyboru?

Przymierzając się do zakupu trampoliny do ogrodu sugerujemy zwrócić uwagę na takie kwestie jak grubość stelaża oraz solidność konstrukcji, maksymalne dopuszczalne obciążenie trampoliny, materiał z jakiego została wykona mata trampoliny, zastosowane sprężyny oraz wysokość i materiał siatki zabezpieczającej.

Od jakiego wieku dzieci mogą korzystać z trampolin?

Zasadnicza większość specjalistów sugeruje, że zabawa z trampoliną jest skierowana dla dzieci, które ukończyły już szósty rok życia. W ostatnim czasie nie brakuje jednak głosów, że z trampolin mogą korzystać dzieci, które ukończyły czwarty rok życia. Jeżeli zatem młodsze dzieci będą bawiły się na trampolinie to powinno się to odbywać zawsze pod czujnym okiem rodziców.

Gdzie w ogrodzie ustawić trampolinę ogrodową?

Trampolina ogrodowa powinna zostać zlokalizowana w miejscu, które będzie dostatecznie oddalone od roślin (krzewy, drzewa) i ogrodzenia. Sugeruje się bezpieczną odległość wynoszącą co najmniej dwa metry.