• Kategorie
  • Szukaj
  • Hulajnoga dla dziecka

Hulajnogi dla dzieci - od jakiego wieku są zalecane?Hulajnogi dla dzieci - radość z jazdy

Hulajnogi dla dzieci przeżywają właśnie swój renesans. Przez chwilę zapomniane, obecnie znowu wracają na nasze ulice. Jazda na hulajnodze to znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu i aktywność fizyczną nawet dla najmłodszych (wszystko za sprawą hulajnóg trzykołowych). W naszej ofercie znajdą Państwo zatem hulajnogi zarówno dla 2-latka, który dopiero co stawia pierwsze kroki na hulajnodze jak i dla starszego dziecka, które opanowało już utrzymywanie równowagi i odpychanie. Wszystkie modele posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa i odznaczają się atrakcyjnym designem.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka i od jakiego wieku jest ona zalecana?

Mimo iż hulajnoga dla dzieci posiada stosunkowo prostą budowę, posiada kilka składowych elementów, które mają przełożenie na bezpieczeństwo zabawy, wygodę i swobodę jazdy. W głównej mierze podczas wyboru hulajnogi dla pociechy należy zwrócić uwagę na jej wielkość oraz materiały z jakich została wykonana. Im lżejsza konstrukcja tym łatwiej dziecku będzie zapanować nad hulajnogą. Osobnym wyborem związanym z wiekiem dziecka jest kwestia wyboru modelu 2 lub trzy kołowego. Konstrukcja trzykołowa z dwoma kółkami z przodu minimalizuje ryzyko utraty równowagi zapewniając lepszą kontrolę, co sprawia, że będą mogły z niej korzystać dzieci od 2 roku życia. Hulajnogi dwukołowe natomiast zalecane są dla dzieci od około 5 roku życia.

Hulajnoga dla dziecka w wieku 6 lat

Hulajnogi dostępne są najczęściej w dwóch wariantach - dwukołowych oraz trójkołowych. Modele trójkołowe to oczywiście propozycja dla młodszych dzieci. Starsze dzieci, bez problemu będą mogły spędzać czas poruszając się na klasycznej hulajnodze dwukołowej. Wybierając hulajnogę dla dziecka w wieku około 5-6 lat należy upewnić się, że będzie ona wykonana z wytrzymałych i solidnych materiałów. Kluczowe jest również aby została odpowiedniodobrana do wzrostu i wagi dziecka. Modele hulajnóg z regulowaną kierownicą będą znakomitym wyborem, ponieważ zapewniają elastyczność ustawień w zależności od fizjonomii pociechy.

Hulajnoga dla dziecka 2 lata

W przypadku mniejszych dzieci, czyli takich, które dopiero co skończyły drugi rok życia najlepszym wyborem będzie hulajnoga trójkołowa. Maluszki mają na początku bardzo często problemy z utrzymaniem równowagi. Trójkołowe modele hulajnóg niwelują ten problem, sprawiając, że jazda staje się czystą przyjemnością nawet dla najmłodszych.

Bezpieczna zabawa na hulajnodze

Hulajnogi cieszą się bardzo dużą popularnością wśród dzieci, należy zatem zadbać, by zabawa z ich udziałem była bezpieczna. Upadki i przypadkowe zderzenia z pieszymi są stosunkowo powszechne, sugerujemy zatem zadbać o niezbędne dodatkowe wyposażenie, które będzie obejmować kask i ochraniacze na nadgarstki, łokcie, kolana. Dodatkowo jak sugerują eksperci jako rodzice powinniśmy nadzorować pociechy w trakcie zabawy na hulajnodze i uświadamiać je o potencjalnych zagrożeniach (źródło: Scooters and child safety)