• Kategorie
  • Szukaj
  • Hulajnoga dla dziecka

Hulajnogi dla dzieci - radość z jazdy

Hulajnogi dla dzieci przeżywają właśnie swój renesans. Przez chwilę zapomniane, obecnie znowu wracają na nasze ulice. Jazda na hulajnodze to znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu i aktywność fizyczną dla najmłodszych. W naszej ofercie znajdą Państwo hulajnogi zarówno dla 2-latka, jak i młodszego lub starszego dziecka. Wszystkie modele posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa i odznaczają się atrakcyjnym designem.

Czym kierować się podczas wyboru hulajnogi dla dziecka?

Mimo iż hulajnoga dla dzieci posiada stosunkowo prostą budowę, posiada kilka składowych elementów, które mają przełożenie na bezpieczeństwo zabawy, wygodę i swobodę jazdy. W głównej mierze podczas wyboru hulajnogi dla pociechy należy zwrócić uwagę na jej wielkość oraz materiały z jakich została wykonana. Im lżejsza konstrukcja tym łatwiej dziecku będzie zapanować nad hulajnogą.

Hulajnoga dla dziecka w wieku 6 lat

Hulajnogi dostępne są najczęściej w dwóch wariantach - dwukołowych oraz trójkołowych. Modele trójkołowe to oczywiście propozycja dla młodszych dzieci. Starsze dzieci, bez problemu będą mogły spędzać czas poruszając się na klasycznej hulajnodze dwukołowej. Wybierając hulajnogę dla dziecka w wieku około 5-6 lat należy upewnić się, że będzie ona wykonana z wytrzymałych i solidnych materiałów. Kluczowe jest również aby została odpowiednio dobrana do wzrostu i wagi dziecka. Modele hulajnóg z regulowaną kierownicą będą znakomitym wyborem, ponieważ zapewniają elastyczność ustawień w zależności od fizjonomii pociechy.

Hulajnoga dla dziecka 2 lata

W przypadku mniejszych dzieci, czyli takich, które dopiero co skończyły drugi rok życia najlepszym wyborem będzie hulajnoga trójkołowa. Maluszki mają na początku bardzo często problemy z utrzymaniem równowagi. Trójkołowe modele hulajnóg niwelują ten problem, sprawiając, że jazda staje się czystą przyjemnością nawet dla najmłodszych.

Bezpieczna zabawa na hulajnodze

Hulajnogi cieszą się bardzo dużą popularnością wśród dzieci, należy zatem zadbać, by zabawa z ich udziałem była bezpieczna. Upadki i przypadkowe zderzenia z pieszymi są stosunkowo powszechne, sugerujemy zatem zadbać o niezbędne dodatkowe wyposażenie, które będzie obejmować kask i ochraniacze na nadgarstki, łokcie, kolana. Dodatkowo jak sugerują eksperci jako rodzice powinniśmy nadzorować pociechy w trakcie zabawy na hulajnodze i uświadamiać je o potencjalnych zagrożeniach (źródło: Scooters and child safety)