• Kategorie
  • Szukaj
  • Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci

Zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci - niezapomniana zabawa na świeżym powietrzu!

Chcecie zachęcić dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu? Idealnym rozwiązaniem będzie inwestycja w zjeżdżalnie ogrodową. Frajda jaka towarzyszy korzystaniu z tego rodzaju zabawki jest wyjątkowa. Co istotne nawet stosunkowo małe dzieci mogą cieszyć się z zabawy na zjeżdżalni. Należy jednak dobrać rozmiar zjeżdżalni do wieku dziecka. Maluchy potrzebują raczej niskich i stabilnych zjeżdżalni, podczas gdy starsze dzieci mogą ślizgać się na dłuższych dystansach.

Zjeżdżalnia ogrodowa - jak wybrać najlepszą?

Wybierając zjeżdżalnie warto zadbać o bezpieczeństwo. Decydując się na wybór zjeżdżalni ogrodowej z naszej oferty mają Państwo gwarancję wyboru produktu, który pochodzi od sprawdzonych i renomowanych producentów. Dodatkowo wszystkie zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci posiadają niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki temu mają Państwo pewność, że dziecko podczas zabawy jest w pełni bezpieczne.

 

rodzaje zjeżdżalni ogrodowych

 

Plastikowa zjeżdżalnia - optymalny wybór do ogrodu

Najczęściej na rynku spotkać można zjeżdżalnie ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych. Plastikowa zjeżdżalnia ma bowiem wiele zalet - jest stosunkowo lekka, dzięki czemu łatwo ją przenieść oraz nie wymaga konserwacji na przestrzeni czasu. Plastikowe zjeżdżalnie znakomicie sprawdzą się zatem w przypadku większości przy domowych ogrodów.

 

zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci infografika

 

Zjeżdżalnie ogrodowe dla dziecka - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

  • materiał z jakiego została wykonana zjeżdżalnia
  • rozmiar zjeżdżalni
  • bezpieczeństwo zabawy ( atesty i certyfikaty zabawki )
  • kolorystykę, przyciągającą uwagę i zachęcającą do zabawy

Co zrobić, żeby plastikowa zjeżdżalnia była śliska?

Nowa, dopiero co kupiona zjeżdżalnia zapewnia dziecku możliwość bezproblemowe korzystania z urządzenia i ślizgania się. Jeżeli jednak zjeżdżalnia znajduje się na zewnątrz i jest narażona na działanie czynników atmosferycznych to z biegiem czasu jej materiał zacznie się powoli degradować. Co zatem zrobić w przypadku gdy plastikowa zjeżdżalnia nie jest już wystarczająco śliska i dziecko nie może w pełni cieszyć się z urządzenia? Otóż istnieje na to sprawdzony sposób - wystarczy posmarować ślizg zjeżdżalni. Czym posmarować plastikową zjeżdżalnię? Wystarczy użyć zwykłej świeczki i natrzeć dokładnie ślizg zjeżdżalni.

Ile kosztuje zjeżdżalnia dla dzieci?

Koszt zakupu zjeżdżalni dla dziecka zależy od jej rozmiaru oraz materiału, z jakiego została wykonana. Można przyjąć, że małe, plastikowe zjeżdżalnie dostępne są już od około 90 zł. Modele ze ślizgiem, którego długość wynosi parę metrów to już koszt powyżej 1000 złotych. Można zatem przyjąć, że koszt zakupu zjeżdżalni dla dziecka mieści się w przedziale od 90 do 1500 zł.

Jaka zjeżdżalnia do ogrodu?

W przypadku wyboru zjeżdżalni do ogrodu należy zwrócić uwagę głównie na dwa czynniki. Rozmiar zjeżdżalni ( czy uda się ją bezproblemowo ustawić na terenie ogrodu ) oraz materiał, z jakiego została wykonana ( jeżeli zjeżdżalnia będzie cały czas na dworze musi być odporna na różnorakie czynniki atmosferyczne jak śnieg, deszcz oraz słońce ).

Duży wybór zjeżdżalni dla dzieci w tym zjeżdżalnie do domu jak i ogrodu

W naszym sklepie znajdą Państwo zarówno zjeżdżalnie ogrodowe jak i też zjeżdżalnie, które z powodzeniem mogą zostać umieszczone w domu. Zjeżdżalnia domowa to najczęściej model wykonany z plastiku i przeznaczony dla młodszych dzieci. Niewielkie rozmiary zjeżdżalni do domu sprawiają, że w czasie chłodniejszych miesięcy może ona zostać umieszczona w pokoju dziecka, a gdy nadejdzie lato zostać przetransportowana do ogrodu.