• Kategorie
 • Szukaj
 • Zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci

Zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci - niezapomniana zabawa na świeżym powietrzu!

Chcecie zachęcić dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu? Idealnym rozwiązaniem będzie inwestycja w zjeżdżalnie ogrodową. Frajda jaka towarzyszy dziecku podczas korzystania z tego rodzaju zabawki jest wyjątkowa. Co istotne nawet jeżeli wasze pociechy są bardzo małe, będą mogły cieszyć się z zabawy na zjeżdżalni. Kluczowe tutaj będzie jednak dobranie rozmiaru zjeżdżalni do wieku dziecka oraz jego fizjonomi. Maluchy potrzebują raczej niskich i stabilnych zjeżdżalni, podczas gdy starsze dzieci preferują dodatkowy ,,zastrzyk adrenaliny" i wolą ślizgać się na dłuższych dystansach.

Zjeżdżalnia ogrodowa - jak wybrać najlepszą?

Wybierając zjeżdżalnie sugerujemy w pierwszym kroku zadbać o bezpieczeństwo. Decydując się na wybór zjeżdżalni ogrodowej z naszej oferty mają Państwo gwarancję zakupu produktu, który pochodzi od sprawdzonych i renomowanych producentów. Dodatkowo wszystkie zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci posiadają niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki temu można spokojnie pozwolić maluchom cieszyć się z zabawy mając świadomość, że pociecha jest w pełni bezpieczna.

Obecnie spotkać można kilku rodzajów zjeżdżalni dla dzieci. Wyróżniamy trzy główne grupy:

 • standardowe zjeżdżalnie wolnostojące, które można postawić w dowolnym miejscu w ogrodzie i z łatwością przenieść je z miejsca na miejsce dzięki niskiej wadze (zazwyczaj w okolicach 5kg),
 • zjeżdżalnie ze ślizgiem wodnym, które będą idealnym uzupełnieniem basenu w czasie letnich kąpieli,
 • zjeżdżalnie stanowiące integralną część domku ogrodowego, czyli wybór dla osób które chcą maksymalnie wykorzystać ilość dostępnego w ogrodzie miejsca (i ograniczyć koszty zakupu dwóch osobnych zabawek).

 

Infografika prezentująca trzy główne rodzaje zjeżdżalni ogrodowych dla dzieci

 

Plastikowa zjeżdżalnia - czy to optymalny wybór do ogrodu?

Najczęściej na rynku spotkać można zjeżdżalnie ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych. Plastikowa zjeżdżalnia ma bowiem wiele zalet - jest stosunkowo lekka, dzięki czemu łatwo ją przenieść oraz nie wymaga konserwacji na przestrzeni czasu. Z naszego doświadczenia wynika, że plastikowe zjeżdżalnie znakomicie sprawdzą się w przypadku większości przydomowych ogrodów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zjeżdżalni ogrodowej dla dzieci - infografika

 

Zjeżdżalnie ogrodowe dla dziecka - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

 • materiał z jakiego została wykonana zjeżdżalnia
 • rozmiar zjeżdżalni
 • bezpieczeństwo zabawy (atesty i certyfikaty zabawki)
 • kolorystykę, przyciągającą uwagę i zachęcającą do zabawy

Co zrobić, żeby plastikowa zjeżdżalnia była śliska?

Nowa, dopiero co kupiona zjeżdżalnia zapewnia dziecku możliwość bezproblemowe korzystania z urządzenia i ślizgania się. Jeżeli jednak zjeżdżalnia znajduje się na zewnątrz i jest narażona na działanie czynników atmosferycznych to z biegiem czasu jej materiał zacznie się powoli degradować. Co zatem zrobić w przypadku gdy plastikowa zjeżdżalnia nie jest już wystarczająco śliska i dziecko nie może w pełni cieszyć się z urządzenia? Otóż istnieje na to sprawdzony sposób - wystarczy posmarować ślizg zjeżdżalni. Czym posmarować plastikową zjeżdżalnię? Wystarczy użyć zwykłej świeczki i natrzeć dokładnie ślizg zjeżdżalni lub też skorzystać z dostępnych w sklepach wosków.

Ile kosztuje zjeżdżalnia dla dzieci?

Koszt zakupu zjeżdżalni dla dziecka zależy od jej rozmiaru oraz materiału, z jakiego została wykonana. Można przyjąć, że małe, plastikowe zjeżdżalnie dostępne są już od około 90 zł. Modele ze ślizgiem, którego długość wynosi parę metrów to już zazwyczaj koszt powyżej 1000 złotych. Z naszego doświadczenia wynika, że koszt zakupu zjeżdżalni dla dziecka mieści się najczęściej w przedziale od 90 do 1500 zł.

Jaka zjeżdżalnia do ogrodu?

Jeżeli rozglądacie się za zjeżdżalnią do ogrodu to sugerujemyy zwrócić uwagę głównie na dwa czynniki. Rozmiar zjeżdżalni (czy uda się ją bezproblemowo ustawić na terenie ogrodu) oraz materiał, z jakiego została wykonana (jeżeli zjeżdżalnia będzie cały czas na dworze musi być odporna na różnorakie czynniki atmosferyczne jak śnieg, deszcz oraz słońce).

Duży wybór zjeżdżalni dla dzieci w tym zjeżdżalnie do domu jak i ogrodu

W naszym sklepie znajdą Państwo zarówno zjeżdżalnie ogrodowe jak i też zjeżdżalnie, które z powodzeniem mogą zostać umieszczone w domu. Zjeżdżalnia domowa to najczęściej model wykonany z plastiku i przeznaczony dla młodszych dzieci. Mało, który rodzić będzie bowiem w stanie zaakceptować fakt, że duża zabawka zajmuje połowę miejsca w salonie czy pokoju dziecka. Niewielkie rozmiary zjeżdżalni do domu sprawiają, że w czasie chłodniejszych miesięcy, gdy maluch nie wykazuje chęci wychodzenia na dwór, zjeżdżalnia może być użytkowana w domu, a gdy nadejdzie lato zostać łatwo przetransportowana do ogrodu.

Zalety zjeżdżalni ogrodowych:

 • za sprawą solidnej konstrukcji oraz jakościowych materiałów prezentują się estetycznie i mogą służyć dzieciom przez wiele lat,
 • zostały przystosowane do użytku na zewnątrz dzięki materiałom odpornym na działanie czynników atmosferycznych jak słońce, deszcz, wiatr,
 • prostota montażu (wystarczy kilka minut i zjeżdżalnia jest gotowa do zabawy),
 • stabilna i wytrzymała konstrukcja bez ostrych krawędzi gwarantuje bezpieczeństwo zabawy,
 • antypoślizgowa powierzchnia zapewnia gwarancję udanej zabawy,
 • pozwalają dziecku ćwiczyć na świeżym powietrzu w naturalny sposób ( źródło: Just a swinging, sliding and climbing )

Czym posmarować plastikową zjeżdżalnię, aby zadbać o jakość ślizgu?

Plastikowe zjeżdżalnie zostały skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić komfortową zabawę. Jak każdy produkt mogą jednak z czasem stracić swoje pierwotne właściwości. Z tego co udało nam się zaobserwować, taka sytuacja ma zazwyczaj miejsce dopiero po dwóch, trzech latach od zakupu. Czy oznacza to, że taka zjeżdżalnia nie nadaje się już później do użytku? Nic bardziej mylnego. Wystarczy posmarować plastikową zjeżdżalnię odpowiednim preparatem. My polecamy użyć papieru woskowaneno. Ewentualnie podobne zadanie spełni wosk w sprayu. Zaznaczamy, że kluczowe jest odpowiednie wyczyszczenie powierzchni zjeżdżalni przed nałożeniem warstwy wosku.