• Kategorie
 • Szukaj
 • Zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci

zjeżdżalnia dla dzieci - jaką wybrać do ogroduZjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci - sposób na rozrywkę w ogrodzie

Nie wiesz jak odciągnąć dziecko od ekranu komputera lub konsoli, a najbliższy plac zabaw jest na drugim końcu miasta? Remedium w tego rodzaju sytuacji może okazać zachęcenie malucha do spędzania czasu w przydomowym ogrodzie. Sama perspektywa przebywania na dworze to jednak za mało by przekonać szkraba. Co innego, jeżeli w ogrodzie na rezolutnego brzdąca będzie czekać ogrodowa zjeżdżalnia! Możliwość beztroskiego ślizgania się na zjeżdżalni w słoneczny dzień jest w stanie rywalizować nawet z tak absorbującymi maluchy umilaczami czasu jak oglądania YouTuba czy też scrollowanie TikToka ;) Jeżeli zatem jako rodzić szukasz prezentu lub zależy Ci na aktywizacji ruchowej smyka to zjeżdżalnia dla dzieci powinna pojawić się na górze listy zakupowej.

Jaką zjeżdżalnie ogrodową dla dziecka wybrać?

Skoro decyzja o zakupie zjeżdżalni już zapadła to pierwszym pytaniem jest zawsze, który model wybrać. Zjeżdżalnie zasadniczo różnią się wielkością (a dokładnie długością ślizgu od około 140 cm do 280 cm), kolorystyką oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane (plastik, metal lub drewno). W ofercie naszego sklepu stawiamy na plastikowe zjeżdżalnie, które są lekkie, przestawne, proste do złożenia (w kilka minut po wyciągnięciu z pudełka zjeżdżalnia jest gotowa do użytku) i pochodzą od uznanych polskich producentów takich jak Mochtoys czy Edilandia. Głównym kryterium wyboru powinien być więc rozmiar zjeżdżalni oraz kolorystyka. Jeżeli tylko ilość miejsca w ogrodzie na to pozwala to sugerujemy sięgnięcie po duże zjeżdżalnie dla dzieci i dobranie ich kolorystyki to upodobań dziecka czy też wystroju ogrodu.

Zjeżdżalnia ogrodowa - na plac zabaw lub do domu

Wybierając zjeżdżalnie sugerujemy w pierwszym kroku zadbać o bezpieczeństwo. Decydując się na wybór zjeżdżalni ogrodowej z naszej oferty mają Państwo gwarancję zakupu produktu, który pochodzi od sprawdzonych i renomowanych producentów. Dodatkowo wszystkie zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci posiadają niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki temu można spokojnie pozwolić maluchom cieszyć się z zabawy zarówno na dworze jak i w domu mając świadomość, że pociecha jest w pełni bezpieczna.

Obecnie spotkać można kilku rodzajów zjeżdżalni dla dzieci. Wyróżniamy trzy główne grupy:

 • standardowe zjeżdżalnie wolnostojące, które można postawić w dowolnym miejscu w ogrodzie (lub domu jeżeli pozwala na to metraż) i z łatwością przenieść je z miejsca na miejsce dzięki niskiej wadze (zazwyczaj w okolicach 5kg),
 • zjeżdżalnie ze ślizgiem wodnym, które będą idealnym uzupełnieniem basenu w czasie letnich kąpieli,
 • zjeżdżalnie stanowiące integralną część domku ogrodowego, czyli wybór dla osób które chcą maksymalnie wykorzystać ilość dostępnego w ogrodzie miejsca (i ograniczyć koszty zakupu dwóch osobnych zabawek).

 

Infografika prezentująca trzy główne rodzaje zjeżdżalni ogrodowych dla dzieci

 

Plastikowa zjeżdżalnia - czy to optymalny wybór do ogrodu?

Najczęściej na rynku spotkać można zjeżdżalnie ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych. Plastikowa zjeżdżalnia ma bowiem wiele zalet - jest stosunkowo lekka, dzięki czemu łatwo ją przenieść oraz nie wymaga konserwacji na przestrzeni czasu. Z naszego doświadczenia wynika, że plastikowe zjeżdżalnie znakomicie sprawdzą się w przypadku większości przydomowych ogrodów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zjeżdżalni ogrodowej dla dzieci - infografika

 

Zjeżdżalnie ogrodowe dla dziecka - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

 • materiał z jakiego została wykonana zjeżdżalnia
 • rozmiar zjeżdżalni
 • bezpieczeństwo zabawy (atesty i certyfikaty zabawki)
 • kolorystykę, przyciągającą uwagę i zachęcającą do zabawy

Główne zalety zjeżdżalni ogrodowych dla dzieci:

 • za sprawą solidnej konstrukcji oraz jakościowych materiałów prezentują się estetycznie i mogą służyć dzieciom przez wiele lat,
 • zostały przystosowane do użytku na zewnątrz dzięki materiałom odpornym na działanie czynników atmosferycznych jak słońce, deszcz, wiatr,
 • prostota montażu (wystarczy kilka minut i zjeżdżalnia jest gotowa do zabawy),
 • stabilna i wytrzymała konstrukcja bez ostrych krawędzi gwarantuje bezpieczeństwo zabawy,
 • antypoślizgowa powierzchnia zapewnia gwarancję udanej zabawy,
 • pozwalają dziecku ćwiczyć na świeżym powietrzu w naturalny sposób ( źródło: Just a swinging, sliding and climbing )

Użytkowanie zjeżdżalni ogrodowych

Co zrobić by świeżo zakupiona zjeżdżalnia jak najdłużej służyła maluchowi? Wystarczy zadbać o odpowiednią jakość śluzgu.

Co zrobić, żeby plastikowa zjeżdżalnia była śliska?

Nowa, dopiero co kupiona zjeżdżalnia zapewnia dziecku możliwość bezproblemowe korzystania z urządzenia i ślizgania się. Jeżeli jednak zjeżdżalnia znajduje się na zewnątrz i jest narażona na działanie czynników atmosferycznych to z biegiem czasu jej materiał zacznie się powoli degradować. Co zatem zrobić w przypadku gdy plastikowa zjeżdżalnia nie jest już wystarczająco śliska i dziecko nie może w pełni cieszyć się z urządzenia? Otóż istnieje na to sprawdzony sposób - wystarczy posmarować ślizg zjeżdżalni. Czym posmarować plastikową zjeżdżalnię? Wystarczy użyć zwykłej świeczki i natrzeć dokładnie ślizg zjeżdżalni lub też skorzystać z dostępnych w sklepach wosków.

Czym posmarować plastikową zjeżdżalnię, aby nadal zapewniała odpowiedni ślizg podczas zabawy?

Plastikowe zjeżdżalnie zostały skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić komfortową zabawę. Jak każdy produkt mogą jednak z czasem stracić swoje pierwotne właściwości. Z tego co udało nam się zaobserwować, taka sytuacja ma zazwyczaj miejsce dopiero po dwóch, trzech latach od zakupu. Czy oznacza to, że taka zjeżdżalnia nie nadaje się już później do użytku? Nic bardziej mylnego. Wystarczy posmarować plastikową zjeżdżalnię odpowiednim preparatem. My polecamy użyć papieru woskowaneno. Ewentualnie podobne zadanie spełni wosk w sprayu. Zaznaczamy, że kluczowe jest odpowiednie wyczyszczenie powierzchni zjeżdżalni przed nałożeniem warstwy wosku.