• Kategorie
  • Szukaj
  • Gokart na pedały dla dzieci

Gokarty na pedały - motoryzacyjna zabawka dla Twojego dziecka!

Ogromnym powodzeniem na rynku zabawek dla dzieci cieszą się obecnie gokarty czyli małe, czterokołowe samochodziki przypominające swoje duże, wyścigowe odpowiedniki. W ofercie spotkać można zarówno modele z napędem elektrycznym jak i te w których napęd służy siła mięśni dziecka. Który wariant zatem najlepiej wybrać?

Zalety gokartów na pedały

Gokart na pedały jest znakomitym wyborem dla młodszych dzieci. Zachęca je do używania własnej siły mięśni, daje większą kontrolę nad pojazdem ( mniejsza prędkość ) i jest bezpieczniejszy. Gokart na pedały to zatem wybór który rekomendujemy w przypadku maluszków, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pojazdami. Co zatem z gokartami na akumulator? Otóż gokarty napędzane akumulatorem jeszcze bardziej przypominają swoim wyglądem ale też funkcjonowaniem realne wyścigowe pojazdy. Dodatkowo nie wymagają użycia siły mięśni dzięki czemu dziecko może z takiej zabawki korzystać dłużej i cieszyć się z większej prędkości jazdy. Większa prędkość wymaga jednak od dziecka lepszych zdolności pod względem kontroli pojazdu dlatego też tego typu zabawki powinny być skierowane dla starszych dzieci.

Za wyborem gokartów akumulatorowych przemawiać może bogatsze wyposażenie. Mowa tutaj chociażby o klaksonach, światłach czy też wbudowanych odtwarzaczach muzyki, które sprawiają, że zabaw jest jeszcze bardziej atrakcyjna, a maluch ma poczucie przebywania w prawdziwym pojeździe.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru gokarta z napędem na pedały?

Wybierając gokart na pedały z całą pewnością należy przyjrzeć się jakości wykonania. Wysokiej jakości materiały zapewnią bezpieczeństwo użytkowania i większą trwałość. Jednym z kluczowych elementów tego rodzaju pojazdu dla dziecka są koła. Najlepszym wyborem będą tutaj duże, pompowane koła. Gokart z dużymi, pompowanymi kołami zapewnia bowiem znacznie większy komfort jazdy po każdej nawierzchni.

Ile kosztuje gokart na pedały?

Gokart napędzany pedałami nie należy do drogich zabawek. Podstawowe modele wykonane z plastiku i skierowane dla małych dzieci kosztują około 130 zł. Te podstawowe model nie posiadają regulacji i mają niewielką nośność. Nieco bardziej rozbudowane konstrukcje gokartów na pedały przeznaczone dla maluchów w wieku od 2 do 3 lat to koszt od 400 do 700 złotych. Większość tego rodzaju modeli posiada regulację oraz jest wyposażona w duże, pompowane koła. Modele dla starszych dzieci oferujące duże możliwości regulacji oraz wykonane z materiałów premium mogą kosztować nawet około 4000 złotych. Dlatego można przyjąć, że gokart na pedały kosztuje od 130 do 4000 zł.

Gokart dla dzieci na pedały - co dają pompowane koła?

Wybierając gokart z napędem na pedały warto rozważyć zakup modelu wyposażonego w duże, pompowane koła. Koła tego rodzaju odznaczają się elastycznością, dzięki której bez problemu dopasują się do podłoża każdego typu. Oprócz tego pompowane koła to znakomita amortyzacja a w konsekwencji dużo lepszy komfort jazdy dla dziecka.

Gokarty na pedały czy na akumulator?

Przed takim dylematem stają na pewno rodzicie nie jednego dziecka. Czy dopłata do modelu wyposażonego w akumulator jest rzeczywiście opłacalna? Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań dziecka.

Gokarty na pedały do 60 kg

W ofercie naszego sklepu znajdują się również modele gokartów dla starszych dzieci (w wieku od 5 do 12 lat). Charakteryzują się one bardzo solidną konstrukcją, która pozwala na ściganie się dzieciom, które nie przekraczają wagi 60 kilogramów. Duże modele gokartów posiadają również pompowane koła, które zapewniają odpowiedni komfort jazdy.

Gokart na pedały dla dziewczynki

Głód rywalizacji i ścigania się to nie tylko domena chłopców. Również dziewczynki bardzo chętnie spędzają czas mogąc wyszaleć się na gokartach z napędem na pedały. Dla młodych miłośniczek motoryzacji i rywalizacji przygotowaliśmy modele gokartów w odpowiedniej kolorystyce, które pozwolą się im wyróżnić na podwórkowym torze wyścigowym.