• Kategorie
  • Szukaj
  • Gokart na pedały dla dzieci

Gokarty na pedały - motoryzacyjna zabawka dla Twojego dziecka!

Ogromnym powodzeniem na rynku zabawek dla dzieci cieszą się obecnie gokarty czyli małe, czterokołowe samochodziki przypominające swoje duże, wyścigowe odpowiedniki. W ofercie spotkać można zarówno modele z napędem elektrycznym jak i te w których napęd służy siła mięśni dziecka. Który wariant zatem najlepiej wybrać?

Zalety gokartów na pedały

Gokart na pedały jest znakomitym wyborem dla młodszych dzieci. Zachęca je do używania własnej siły mięśni, daje większą kontrolę nad pojazdem ( mniejsza prędkość ) i jest bezpieczniejszy. Gokart na pedały to zatem wybór który rekomendujemy w przypadku maluszków, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pojazdami. Co zatem z gokartami na akumulator? Otóż gokarty napędzane akumulatorem jeszcze bardziej przypominają swoim wyglądem ale też funkcjonowaniem realne wyścigowe pojazdy. Dodatkowo nie wymagają użycia siły mięśni dzięki czemu dziecko może z takiej zabawki korzystać dłużej i cieszyć się z większej prędkości jazdy. Większa prędkość wymaga jednak od dziecka lepszych zdolności pod względem kontroli pojazdu dlatego też tego typu zabawki powinny być skierowane dla starszych dzieci.

Za wyborem gokartów akumulatorowych przemawiać może bogatsze wyposażenie. Mowa tutaj chociażby o klaksonach, światłach czy też wbudowanych odtwarzaczach muzyki, które sprawiają, że zabaw jest jeszcze bardziej atrakcyjna, a maluch ma poczucie przebywania w prawdziwym pojeździe.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru gokarta z napędem na pedały?

Wybierając gokart na pedały z całą pewnością należy przyjrzeć się jakości wykonania. Wysokiej jakości materiały zapewnią bezpieczeństwo użytkowania i większą trwałość. Jednym z kluczowych elementów tego rodzaju pojazdu dla dziecka są koła. Najlepszym wyborem będą tutaj duże, pompowane koła. Gokart z dużymi, pompowanymi kołami zapewnia bowiem znacznie większy komfort jazdy po każdej nawierzchni.