• Kategorie
  • Szukaj
  • Pchacze dla dzieci

Pchacze dla dzieci i niemowląt

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem pchacza dla dziecka to zwróćcie szczególną uwagę na jego budowę. Pchacz dla malucha nie może być zbyt lekki, ponieważ nie zapewni odpowiedniej stabilności. Kółka w pchaczu powinny również stawiać odpowiedni opór, a samo urządzenie być wyposażone w odpowiednie certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

Kiedy dziecko może korzystać z pchacza?

Przedział czasowy podczas którego dziecko uczy się chodzić jest stosunkowo szerokie i zależy w dużej mierze od tego jak rozwija się dany maluch. Zasadniczo można przyjąć, że można myśleć o zakupie pchacza, gdy zauważymy, że dziecko zaczyna się samodzielnie podciągać do stania. W momencie, kiedy pociecha sama potrafi stabilnie stać podpierając się, można przyjąć, że to optymalny czas na pozwolenie korzystania z pchacza.

Czy pchacze dla dzieci są zdrowe?

Proces nauki chodzenia to skomplikowana i wieloetapowa sekwencja wielu prób i ćwiczeń, jakie musi wykonać mały człowiek. Pierwsze samodzielne kroki będą niezdarne więc rodzice chcąc pomóc dziecku decydują się na zakup pchacza. Niestety bardzo często zdarza się, że stopa dziecka w pchaczu jest błędnie obciążona co przekłada się na koślawość stóp jak i kolan. W trakcie korzystania z pchacza dziecko jest również dość mocno pochylone do przodu co może obciążać kręgosłup. Bardzo często pojawia się zatem pytanie czy korzystanie z pchacza jest zdrowe dla dziecka? Tutaj bardzo wiele zależy od samego dziecka oraz modelu pchacza. Pchacz powinien być dość ciężki i stawiać dziecku odpowiedni opór, w przeciwnym razie dziecko będzie przyjmować błędną postawę ciała. Dodatkowo rodzice powinni zwracać baczną uwagę na ułożenie stóp i tułowia malucha podczas korzystania z pchacza. Jeżeli zatem te czynniki zostaną zachowane (odpowiedni ciężar pchacza i kontrola ze strony rodzica) to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko korzystało z pomocy pchacza podczas procesu nauki chodzenia.