• Kategorie
 • Szukaj
 • Zabawki ogrodowe dla dzieci

Zabawki ogrodowe - jak zamienić ogród w plac zabaw dla dzieci?Zabawki do ogrodu, które nigdy nie znudzą się dziecku

Początek wiosny i lato to zawsze znakomity czas dla dzieci i dorosłych. Słońce i komfortowa temperatura zachęcają do wyrwania się z czterech ścian i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Jak zatem sprawić, żeby maluchy chciały cały swój wolny czas poświęcić na przebywanie w ogrodzie lub podwórku? Jeżeli chcesz by dziecko zapomniało o całym Bożym świecie to musisz zapewnić mu dostęp do ogrodowych zabawek. Może w tym momencie chwytasz się za głowę i myślisz sobie, że w twoim ogródku brakuje miejsca na cokolwiek. Spokojnie, obecnie zabawki ogrodowe wcale nie zajmują wiele przestrzeni i praktycznie zawsze znajdzie się dla nich odpowiednie miejsce. Miniaturowe piaskownice, zjeżdżalnie z krótkim ślizgiem czy też małe domki do ogrodu dla dzieci pozwolą zapewnić szkrabom niezapomniane emocje przy jednoczesnej oszczędności miejsca.

Zabawki ogrodowe czyli radość ze spędzania czasu na dworze

Możliwość zabawy w ogrodzie to zawsze powód do radości dla najmłodszych, jak i również nas - rodziców. Każda chwila gdy można odciągnąć dziecko od ekranu smartfona lub telewizora jest bowiem na wagę złota. Jeżeli chcemy, żeby dziecko pokochało spędzanie czasu w ogrodzie należy mu zapewnić dostęp do odpowiednich, atrakcyjnych i wciągających zabawek. Wychodząc zatem naprzeciw oczekiwaniom maluchów i samych rodziców przygotowaliśmy zabawki ogrodowe najwyższej jakości, które spełniają te kryteria. Wśród naszych produktów znajdą Państwo zarówno baseny, zjeżdżalnie, piaskownice oraz wiele innych atrakcji.

Zabawki ogrodowe dzięki, którym stworzysz własny, przydomowy plac zabaw

Wielu rodzicom wydaje się, że zabawki ogrodowe zajmują bardzo dużo miejsca i są niezwykle kosztowne. Jak się jednak okazuje nawet kawałek ogrodu jest wystarczający, aby stworzyć fantastyczny plac zabaw dla naszych pociech. Wystarczy jedynie dobrać odpowiednie zabawki ogrodowe. Zabawki, które sprawią maluchom wiele frajdy i będą przy tym w pełni bezpieczne oraz wykonane z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu bez problemu wytrzymają co najmniej kilka sezonów i nie straszene im będą promienie UV czy też deszcz i mróz. Znakomitym przykładem może być domek ogrodowy w którym dzieci mogą radośnie spędzać czas w ogrodzie w trakcie cieplejszych dni.

Niezapomniana zabawa w ogrodzie? Tylko z naszymi zabawkami ogrodowymi!

Dostępne w naszej ofercie zabawki do ogrodu najczęściej nie wymagają specjalistycznego montażu dlatego też bardzo szybko i bez problemu zainstalujecie je Państwo w ogrodzie. Do każdego produktu na wszelki wypadek dołączona jest instrukcja obsługi dzięki czemu już po kilku chwilach dziecko może czerpać radość z zabawy w piaskownicy czy zjeżdżalni.

Bezpieczna zabawa w ogrodzie lub placu zabaw

Jak zadbać, aby zabawa na placu zabaw w ogrodzie była bezpieczna? Najlepiej obrazuje to poniższa infografika oraz skrót zawartych w niej informacji, który przygotowaliśmy:

 • dobieraj zabawki ogrodowe do wieku i umiejętności dziecka,
 • nie pozostawiaj dziecka bez nadzoru podczas zabawy w ogrodzie,
 • pamiętaj o odpowiednim ubiorze dziecka podczas zabawy na dworze ( unikaj elementów ubioru, które mogą się łatwo zaplątać jak szalik czy też różne sznureczki),
 • upewnij się, że plac zabaw w ogrodzie znajduje się na miękkiej powierzchni ( trawa, specjalna guma ), gdzie upadek malucha nie grozi poważnymi konsekwencjami,

 

bezpieczna zabawa w ogrodzie i placu zabaw

Jakie zabawki ogrodowe dla dzieci są najlepsze?

Najlepszym wyborem będzie zabawka, która przyniesie dziecku najwięcej frajdy. Obserwój zatem jak Twoja pociecha lubi spędzać czas i wybierz zabawkę dopasowaną do preferencji malucha. Brzdąca rozsadza energia? Zwróć uwagę na skoczki i trampoliny. Skupienie, koncentracja i budowanie to to w czym dziecko się odnajduje? Warto zatem rozważyć zakup piaskownicy i akcesoriów. Ogólnie do zabawek ogrodowych zaliczamy następujące kategorie produktów:

Zabawki ogrodowe dla 3 latka

Dzieci w wieku trzech lat bardzo często mają już swoje własne zdanie i opinie. Dlatego wybór zabawek dla nich może stanowić nie lada wyzwanie. Z rodzicielskiego doświadczenia wynika również, że w tym wieku zainteresowania malucha bywają bardzo zmienne - jeden tydzień dziecko może być miłośnikiem wszystkiego, co związane z motoryzacją, by już za kilka dni całkowicie o tym zapomnieć i skupić się wyłącznie na zabawkach związanych na przykład pracą na farmie. Z tego też względu wybierając zabawki ogrodowe dla 3 latka sugerujemy wziąć pod uwagę jego obecne zainteresowania i spróbować wybrać taki rodzaj zabawek, który będzie stosunkowo uniwersalny. Ze swojej strony do takich zabawek możemy zaliczyć zjeżdżalnie ogrodowe oraz trampoliny.

Zabawki ogrodowe dla 2 latka

Zabawki ogrodowe dla dzieci w wieku 2 lat będą różnić się od tych, które najchętniej wybierają starsze pociechy. W przypadku dwulatków, które jeszcze nie do końca są w pełni samodzielne należy skupić się na tym, aby zabawka ogrodowa była w pełni bezpieczna. Oprócz tego w wieku 2 lat dziecko bardzo dynamicznie rozwija się - warto zatem, aby zabawki ogrodowe pomagały w trakcie rozrywki w zdobywaniu i rozwijaniu zdolności manualnych, poszerzaniu wyobraźni.

Zabawki do ogrodu dla dzieci

Czy w twoim przydomowym ogrodzie panuje pustka i cisza? To wszystko przez brak odpowiednich zabawek, które zachęcą Twoje dziecko do spędzania czasu w ogrodzie na świeżym powietrzu. Zabawki do ogrodu dla dzieci to najlepsza inwestycja, gdy nadchodzi wiosna i słońce łaskawie obdarza wszystkich swoimi promieniami sprawiając, że siedzenie w przysłowiowych ,,czterech ścianach" jest mało atrakcyjne. Bez względu na to czy posiadasz duży ogród czy też tylko odrobinę miejsca do zabawy na dworze, gwarantujemy Ci - zakup zabawek do ogrodu będzie strzałem w dziesiątkę. Huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice, trampoliny oraz wiele innych produktów doskonale sprawdzi się jako narzędzie służące do zachęcenia pociechy do spędzania radosnego czasu na podwórku.

Zabawki na dwór

W sytuacji, gdy na dworze panuje słoneczna aura i przyjemne temperatury rozsądnym posunięciem będzie zapewnienie dziecku atrakcyjnej formy rozrywki na świeżym powietrzu. Pomogą w tym oczywiście odpowiednie zabawki, które sprawią, że pociecha będzie spędzać chętnie czas na podwórku. Z rodzicielskiego doświadczenia jak i badań jasno wynika, że każda chwila aktywności na dworze przekłada się pozytywnie na zdrowie maluchów, ich prawidłowy rozwój oraz ogólne samopoczucie. Nie musimy chyba dodawać, że maluch, który się ,,wyszalał" na dworze to spokój w domu dla nas rodziców.

Przykładami zabawek na podwórko dla dzieci są huśtawki, piaskownice, zjeżdżalnie czy też akcesoria do puszczania baniek mydlanych. Dzięki nim ogródek czy też podwórko w mgnieniu oka zmieni się w cudowną krainę fantazji i rozrywki, której maluch nie będzie chciał opuścić.

Jakie zabawki dla dziewczynki do ogrodu wybrać?

Dziewczynki i chłopcy w najmłodszych latach swego życia bardzo często mają bardzo podobne gusta i lubią podobne rodzaje zabawek. Już dawno minęły czasy naszych babć i dziadków, gdy tylko dla chłopców była zarezerwowana zabawa autkami, a dla dziewczynek korzystanie z lalek. Większość zabawek do ogrodu jest zatem bardzo uniwersalna i spełnia doskonale swoje zadanie, czyli zapewnia mnóstwo frajdy. Trzeba jednak odnotować, że dzieci w zależności od płci mogą mieć statystycznie różne upodobania kolorystyczne. Wybierając zabawki dla dziewczynki warto rozważyć więc zakup zjeżdżalni czy huśtawki w odcieniach kolorystycznych różu lub fioletu, ponieważ to te kolory zazwyczaj preferują młode damy.

Zalety zabawy na świeżym powietrzu w ogrodzie:

 • prawidłowy rozwój kondycji dziecka, jego szybkości i wytrzymałości,
 • pozytywny wpływ na strukturę kostną organizmu malucha,
 • pomoc w rozwoju siły, koordynacji i poczucia równowagi u dziecka,
 • redukują ryzyko chorób cywilizacyjnych (otyłość, choroby serca),
 • uczą nawiązywania kontaktów z rówieśnikami (źródło: Playing outdoors)