• Kategorie
  • Szukaj
  • Rowerek trójkołowy dla dziecka

Rowerek trójkołowy 6w1

Rower trójkołowy to idealny prezent dla dziecka, które skończyło już roczek. Nie znaczy to jednak, że rowerek trójkołowy nie będzie odpowiednim prezentem również z innej okazji. Dzieci kochają być w ruchu a rowerek trójkołowy pozwala im na aktywność fizyczną.

Jak wybrać rowerek trójkołowy?

Dostępne w sprzedaży rowerki trójkołowe różnią się nie tylko wyglądem ale również sposobem w jakim to są wprowadzane w ruch. Malec może zarówno pedałować aby napędzić rowerek lub też zwyczajnie odpychać się nóżkami. Dobór zależy zatem w dużym stopniu od zdolności motorycznych pociechy.

Rowerki trójkołowe dla rocznych i 6 miesięcznych dzieci

Rowerki trójkołowe to znakomity wybór w przypadku dzieci, które ukończyły już pierwszy rok życia. Pozwoli im na radosną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu i rozwinięcie zdolności motorycznych. W naszej ofercie znajdą Państwo również rowerki dla młodszych maleństw jak na przykład Wieloetapowy rowerek trójkołowy 6w1 LUX Trike

rowerki trójkołowe na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Rowerki trójkołowe 6 w 1

Z myślą o rodzicach nie posiadających zbyt dużego budżetu przygotowaliśmy również ofertę na rowerki uniwersalne 6 w 1. Tego typu rozwiązanie pozwala z łatwością zamienić dziecięcy rowerek na przykład w wózek.

Dlaczego warto kupić rowerek trójkołowy?

Nauka jazdy na rowerze od najmłodszych lat niezwykle pozytywnie wpływa na rozwój mięśni i motoryki dziecka. Jazda na rowerze to również idealny sposób na naukę koncentracji, cierpliwości oraz reagowania na zdarzenia wokół dziecka. Dzięki jeździe na rowerze od maleńkości będziecie w stanie zaczepić w waszym dziecku miłość do sportu i aktywności fizycznej. Im wcześniej dziecko rozpocznie swoją przygodę z jazdą na rowerku trójkołowym tym szybciej będzie w stanie spróbować swoich sił na klasycznym jednośladzie. Co istotne z rowerka trójkołowego mogą korzystać już dzieci poniżej pierwszego roku życia. Wystarczy dobrać tylko odpowiedni model rowerka trójkołowego, taki jak na przykład - Rowerek trójkołowy MAX TRIKE 

Czego uczy jazda na rowerku trójkołowym - infografika

 

5 rzeczy których uczy jazda na rowerku trójkołowym

Czy wybrać rowerek biegowy czy trójkołowy?

Jeżeli zależy Państwu na stopniowym zaznajomieniu dziecka z techniką jazdy na rowerku to dobrym pomysłem będzie najpierw zakup rowerka biegowego. Korzystając z siły własnych nóg dziecko będzie napędzać biegowy rowerek i utrzymywać równowagę. Pozwoli to maluchowi zapoznać się z podstawami kierowania jednośladem. Gdy dziecko opanuje już ten element zalecamy aby przesiadło się na rowerek trójkołowy. Oczywiście jeżeli maluch jest już nieco starszy i wykazuje dobrze rozwinięte zdolności ruchowe i koordynacyjne to nic nie stoi na przeszkodzie aby rozpoczął on naukę jazdy od rowerków trójkołowych.

Jak złożyć rowerek trójkołowy dziecięcy?

Zakupiony rowerek trójkołowy najczęściej przychodzi wpaczce gdzie znajdują się wszystkie elementy. Do rowerka zawsze dołączona jest instrukcja montażu, która krok po kroku podpowiada jak połączyć poszczególne elementy tak aby w szybki i prosty sposób złożyć rowerek trójkołowy.

W przypadku rowerków wieloetapowych producenci również dołączają proste, wizualne instrukcje, które mówią które elementy należy przestawić lub odkręcić aby przeobrazić dany model w rowerek trójkołowy.

Dobierz rowerek do wieku dziecka czyli od kiedy rowerek trójkołowy jest optymalnym wyborem?

Z racji, że rowerki trójkołowe są stabilne i dziecko może zachować na nich równowagę bez większego problemu nadają się one już dla dzieci od pierwszego  roku życia. Oczywiście wszyscy producenci dokładnie podają od jakiego wieku ich model rowerka trójkołowego może być używany przez malucha. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie wszystkie pociechy rozwijają się w takim samym, równym tempie. Dlatego też zaleca się przed zakupem uwzględnić na jakim etapie psychofizycznego rozwoju jest dziecko. 

O czym pamiętać podczas wyboru dziecięcego rowerka trójkołowego?

Wybierając rowerek trójkołowy dla pociechy warto zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

  • maksymalne obciążenie rowerka
  • materiały z jakich został wykonany
  • rodzaj opon ( gumowe lub piankowe )
  • czy rowerek można dostosować do wieku i wzrostu dziecka
  • czy posiada regulowane siedzisko
  • czy posiada rączkę dla rodzica do sterowania rowerkiem
  • czy posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa