• Kategorie
 • Szukaj
 • Rowerek trójkołowy dla dziecka

rowerek trójkołowy - czy warto go kupić dziecku?Rowerki trójkołowe to odpowiedź na potrzeby rodziców, którzy szukają alternatywy dla klasycznych jednośladów, które jednocześnie będą pełnić funkcję wózków spacerowych, cały czas zapewniając maluchom odpowiednią dawkę aktywności fizycznej i atrakcyjnej rozrywki. Dziecięce rowerki trójkołowe to również naturalny element procesu progresji dla maluchów, które w przyszłości będą chciały spróbować jazdy na prawdziwym rowerze wymagającym już zdolności utrzymania równowagi.

Trójkołowe rowerki - sposób na udany spacer z dzieckiem

Trójkołowe rowerki to inwestycja w udany i owocny spacer. Pociecha nie będzie już bezczynnie siedzieć czy też leżeć, ale weźmie czynny udział w trakcie przemieszczania się. Pozwoli to znaczącą ograniczyć ilość grymasów i jęków niezadowolenia jakie okazuje dziecko, które się nudzi. Zabawa na rowerku trójkołowym nauczy dziecko czerpania radości z aktywności fizycznej oraz pozwoli zbudować podwaliny dobrej kondycji. Nie wszystkie dzieci chcą cały czas w trakcie spaceru jeździć rowerkiem czy też warunki na dworze nie są w pełni sprzyjające. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego w naszej ofercie znajdują się różnorodne modele rowerków trójkołowych na czele z rowerkami wieloetapowymi 6w1, które w oka mgnieniu zmienią się w tradycyjną spacerówkę czy też zadaszony wózek.

Rowerek trójkołowy 6w1

Rower trójkołowy to idealny prezent dla dziecka, które skończyło już roczek. Nie znaczy to jednak, że rowerek trójkołowy nie będzie odpowiednim prezentem również z innej okazji. Dzieci kochają być w ruchu a rowerek trójkołowy pozwala im na aktywność fizyczną.

Jak wybrać rowerek trójkołowy?

Dostępne w sprzedaży rowerki trójkołowe różnią się nie tylko wyglądem ale również sposobem w jakim to są wprowadzane w ruch. Malec może zarówno pedałować aby napędzić rowerek lub też zwyczajnie odpychać się nóżkami. Dobór zależy zatem w dużym stopniu od zdolności motorycznych pociechy.

Rowerki trójkołowe dla rocznych i 6 miesięcznych dzieci

Rowerki trójkołowe to znakomity wybór w przypadku dzieci, które ukończyły już pierwszy rok życia. Pozwoli im na radosną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu i rozwinięcie zdolności motorycznych. W naszej ofercie znajdą Państwo również rowerki dla młodszych maleństw jak na przykład Wieloetapowy rowerek trójkołowy 6w1 LUX Trike

rowerki trójkołowe na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Rowerki trójkołowe 6 w 1

Z myślą o rodzicach nie posiadających zbyt dużego budżetu przygotowaliśmy również ofertę na rowerki uniwersalne 6 w 1. Tego typu rozwiązanie pozwala z łatwością zamienić dziecięcy rowerek na przykład w wózek.

Dlaczego warto kupić rowerek trójkołowy?

Nauka jazdy na rowerze od najmłodszych lat niezwykle pozytywnie wpływa na rozwój mięśni i motoryki dziecka. Jazda na rowerze to również idealny sposób na naukę koncentracji, cierpliwości oraz reagowania na zdarzenia wokół dziecka. Dzięki jeździe na rowerze od maleńkości będziecie w stanie zaczepić w waszym dziecku miłość do sportu i aktywności fizycznej. Im wcześniej dziecko rozpocznie swoją przygodę z jazdą na rowerku trójkołowym tym szybciej będzie w stanie spróbować swoich sił na klasycznym jednośladzie. Co istotne z rowerka trójkołowego mogą korzystać już dzieci poniżej pierwszego roku życia. Wystarczy dobrać tylko odpowiedni model rowerka trójkołowego, taki jak na przykład - Rowerek trójkołowy LUX TRIKE 

Czego uczy jazda na rowerku trójkołowym? Infografika

Jazda na rowerku trójkołowym niesie ze sobą wiele zalet, do których zaliczyć trzeba:

 • przygotowanie do jazdy na prawdziwym rowerze dwukołowym
 • nauka utrzymania równowagi
 • zwiększona pewność siebie
 • świadomość zagrożeń czekających na drodze
 • niezależność

 

5 rzeczy których uczy jazda na rowerku trójkołowym

Czy wybrać rowerek biegowy czy trójkołowy?

Jeżeli zależy Państwu na stopniowym zaznajomieniu dziecka z techniką jazdy na rowerku to dobrym pomysłem będzie najpierw zakup rowerka biegowego. Korzystając z siły własnych nóg dziecko będzie napędzać biegowy rowerek i utrzymywać równowagę. Pozwoli to maluchowi zapoznać się z podstawami kierowania jednośladem. Gdy dziecko opanuje już ten element zalecamy aby przesiadło się na rowerek trójkołowy. Oczywiście jeżeli maluch jest już nieco starszy i wykazuje dobrze rozwinięte zdolności ruchowe i koordynacyjne to nic nie stoi na przeszkodzie aby rozpoczął on naukę jazdy od rowerków trójkołowych.

Rowerek trójkołowy od kiedy dziecko może z niego korzystać?

Rowerki trójkołowe powstały z myślą o ułatwieniu dzieciom procesu nauki jazdy na klasycznym rowerze. Rowerki trójkołowe nadają się do nauki jazdy nawet dla dzieci, które dopiero co skończyły pierwszy rok swojego życia ( warunkiem jest gotowość malucha do rozpoczęcia tego typu aktywności ). Rowerki trójkołowe są stabilne zatem nie ma większych obaw, że dziecko się przewróci i wyrządzi sobie krzywdę. Zasadniczo przyjmuje się, że rowerki trójkołowe najlepiej sprawdzają się w przypadku dzieci pomiędzy 1 a 3 rokiem życia.

Jaki rowerek trójkołowy dla 2 latka

Wybierając rowerek trójkołowy dla dwulatka należy wziąć pod uwagę jego wzrost oraz wagę. Każde dziecko rozwija się w nieco inny sposób zatem rowerek trójkołowy powinien pozwalać na pewną elastyczność - tak, aby dziecko zbyt szybko z niego nie wyrosło. Z tego też względu zaleca się wybór rowerka wieloetapowego, któryłatwo dostosować do zmieniającej się wagi i wzrostu pociechy.

Jak złożyć rowerek trójkołowy dziecięcy?

Zakupiony rowerek trójkołowy najczęściej przychodzi wpaczce gdzie znajdują się wszystkie elementy. Do rowerka zawsze dołączona jest instrukcja montażu, która krok po kroku podpowiada jak połączyć poszczególne elementy tak aby w szybki i prosty sposób złożyć rowerek trójkołowy.

W przypadku rowerków wieloetapowych producenci również dołączają proste, wizualne instrukcje, które mówią które elementy należy przestawić lub odkręcić aby przeobrazić dany model w rowerek trójkołowy.

Dobierz rowerek do wieku dziecka czyli od kiedy rowerek trójkołowy jest optymalnym wyborem?

Z racji, że rowerki trójkołowe są stabilne i dziecko może zachować na nich równowagę bez większego problemu nadają się one już dla dzieci od pierwszego  roku życia. Oczywiście wszyscy producenci dokładnie podają od jakiego wieku ich model rowerka trójkołowego może być używany przez malucha. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie wszystkie pociechy rozwijają się w takim samym, równym tempie. Dlatego też zaleca się przed zakupem uwzględnić na jakim etapie psychofizycznego rozwoju jest dziecko. 

O czym pamiętać podczas wyboru dziecięcego rowerka trójkołowego?

Wybierając rowerek trójkołowy dla pociechy warto zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

 • maksymalne obciążenie rowerka
 • materiały z jakich został wykonany
 • rodzaj opon ( gumowe lub piankowe )
 • czy rowerek można dostosować do wieku i wzrostu dziecka
 • czy posiada regulowane siedzisko
 • czy posiada rączkę dla rodzica do sterowania rowerkiem
 • czy posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa

Pierwszy rowerek dla dziecka czyli na czym maluszek powinien rozpocząć naukę jazdy?

Wybór pierwszego rowerka dla pociechy to duże wyzwanie dla rodziców. Pierwszy rowerek powinien zapewnić bezpieczeństwo, dawać wygodę jazdy oraz najzwyczajniej w świecie sprawiać dziecku frajdę. Zatem na jaki model najlepiej się zdecydować? Otóż w przypadku dzieci pomiędzy pierwszym, a trzecim rokiem życia optymalnym wyborem powinien być rowerek trójkołowy lub rowerek wieloetapowy ( oczywiście czas rozpoczęcia nauki w dużej mierze zależy od rozwoju psychofizycznego danego malucha i jego gotowości do podjęcia prób ). Rowerki trójkołowe zapewniają odpowiednią stabilność w trakcie jazdy, dzięki czemu dziecko nie musi w początkowej fazie nauki koncentrować się na utrzymywaniu równowagi lecz raczej na samym prowadzeniu pojazdu i poruszaniu pedałami ( naciskanie pedałów w rowerku wiąże się z użyciem sporej siły i wymaga ćwiczeń oraz przyzwyczajenia ). Pierwszy rowerek dla malca powinien być dopasowany również do jego wzrostu oraz wagi. Dzieci rozwijają się w różnym tempie dlatego ciężko tutaj o uniwersalną regułę. Z całą pewnością rowerki wieloetapowe, które mają szerokie możliwości dopasowania posłużą dzieciom na różnym etapie życia ( od rocznych maluszków po nawet trzylatków ).

Rowerek trójkołowy z pompowanymi kołami - zalety

Rowerki dla dzieci mogą posiadać zarówno zwykłe, plastikowe koła, jak i też koła pompowane, które znamy z tradycyjnych rowerów. Jakie zalety niesie ze sobą zakup rowerka trójkołowego z pompowanymi kołami? Otóż pompowane koła to sposób na zapewnienie dziecku maksymalnego komfortu w trakcie jazdy oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Konstrukcja pompowanego koła sprawia, że wybieranie wszelkich, nawet niewielkich nierówności staje się dużo przyjemniejsze w trakcie nauki jazdy.

Rowerek trójkołowy z daszkiem - zalety

Oprócz różnego rodzaju opon rowerki trójkołowe występują najczęściej w wersji podstawowej oraz nieco bardziej rozbudowanej. W przypadku tej drugiej grupy są one wtedy wyposażone w dodatkowe elementy takie jak mały bagażnik czy też daszek. Co daje zakup rowerka z daszkiem? Otóż pozwala chronić dziecko przed różnego rodzaju warunkami atmosferycznymi. Mowa tutaj zarówno o zbyt mocnym słońcu, jak i też o mocnym wietrze lub deszczu.

Rowerek trójkołowy dla dziewczynki - czym się różni?

Znakomita większość oferowanych rowerków trójkołowych dla dzieci występuje w uniwersalnej formie skierowanej zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Nie znaczy to jednak, że nie można znaleźć specjalnej grupy tych produktów kierowanych właśnie dla młodych dam. Czym wyróżniają się zatem rowerki trójkołowe dla dziewczynek? Otóż mowa w głównej mierze o kolorystyce tych modeli - różowy, fioletowy to odcienie, które zazwyczaj dużo bardziej podobają się małym reprezentantkom płci pięknej.