• Kategorie
  • Szukaj
  • Rowerek trójkołowy dla dziecka

Rowerek trójkołowy 6w1

Rower trójkołowy to idealny prezent dla dziecka, które skończyło już roczek. Nie znaczy to jednak, że rowerek trójkołowy nie będzie odpowiednim prezentem również z innej okazji. Dzieci kochają być w ruchu a rowerek trójkołowy pozwala im na aktywność fizyczną.

Jak wybrać rowerek trójkołowy?

Dostępne w sprzedaży rowerki trójkołowe różnią się nie tylko wyglądem ale również sposobem w jakim to są wprowadzane w ruch. Malec może zarówno pedałować aby napędzić rowerek lub też zwyczajnie odpychać się nóżkami. Dobór zależy zatem w dużym stopniu od zdolności motorycznych pociechy.

Rowerki trójkołowe dla rocznych i 6 miesięcznych dzieci

Rowerki trójkołowe to znakomity wybór w przypadku dzieci, które ukończyły już pierwszy rok życia. Pozwoli im na radosną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu i rozwinięcie zdolności motorycznych. W naszej ofercie znajdą Państwo również rowerki dla młodszych maleństw jak na przykład Wieloetapowy rowerek trójkołowy 6w1 LUX Trike

rowerki trójkołowe na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Rowerki trójkołowe 6 w 1

Z myślą o rodzicach nie posiadających zbyt dużego budżetu przygotowaliśmy również ofertę na rowerki uniwersalne 6 w 1. Tego typu rozwiązanie pozwala z łatwością zamienić dziecięcy rowerek na przykład w wózek.

Dlaczego warto kupić rowerek trójkołowy?

Nauka jazdy na rowerze od najmłodszych lat niezwykle pozytywnie wpływa na rozwój mięśni i motoryki dziecka. Jazda na rowerze to również idealny sposób na naukę koncentracji, cierpliwości oraz reagowania na zdarzenia wokół dziecka. Dzięki jeździe na rowerze od maleńkości będziecie w stanie zaczepić w waszym dziecku miłość do sportu i aktywności fizycznej. Im wcześniej dziecko rozpocznie swoją przygodę z jazdą na rowerku trójkołowym tym szybciej będzie w stanie spróbować swoich sił na klasycznym jednośladzie. Co istotne z rowerka trójkołowego mogą korzystać już dzieci poniżej pierwszego roku życia. Wystarczy dobrać tylko odpowiedni model rowerka trójkołowego, taki jak na przykład - Rowerek trójkołowy LUX TRIKE 

Czego uczy jazda na rowerku trójkołowym? Infografika

Jazda na rowerku trójkołowym niesie ze sobą wiele zalet, do których zaliczyć trzeba:

  • przygotowanie do jazdy na prawdziwym rowerze dwukołowym
  • nauka utrzymania równowagi
  • zwiększona pewność siebie
  • świadomość zagrożeń czekających na drodze
  • niezależność

 

5 rzeczy których uczy jazda na rowerku trójkołowym