Zastanawiacie się jaki prezent będzie odpowiedni dla waszego dziecka? Może pora na chwilę zapomnieć o zakupie kolejnej zabawki takiej jak pluszowy miś, która będzie cieszyć waszą pociechę jedynie przez kilka pierwszych dni i pomyśleć o zabawce, która zapewni niesamowitą zabawę na długi czas? Szczególnie jeżeli dziecko szczególnie interesuje się motoryzacją. Przykładem tego rodzaju zabawek są zdalnie sterowane samochodziki! Poniżej podpowiemy wam które pojazdy zdalnie sterowane są warte zakupu.

Na rynku obecnie dostępna jest bardzo bogata oferta zdalnie sterowanych samochodzików dla maluchów. Jak nie pogubić się zatem w gąszczu różnych opcji i wybrać zabawkę, która idealnie spełni oczekiwania waszego dziecka?

Skala pojazdu czyli jak dobrać odpowiedni samochodzik RC dla dziecka

Na pewno pierwszym kryterium wyboru powinna być skala w jakiej wykonany został zdalnie sterowany samochodzik. Jest to parametr, który informuje klientów o ile razy mniejsza jest zabawka od oryginalnego pojazdu. Zasadniczo zdalnie sterowane samochodziki służą do zabawy w mieszkaniu, muszą zatem być dopasowane rozmiarowo do mniejszych powierzchni. Najczęściej zatem spotkać można modele wykonane w skali 1:43 – idealnie sprawdzą się one w dziecięcym pokoju ze względu na swoje kompaktowe wymiary. Dużo rzadziej w ofercie sklepów znajdują się samochodziki w skali 1:30, 1:16 ( przykładem może być Traktor R/C 2.4GHz 1:16 Double E ) czy też 1:12. W przypadku profesjonalnych samochodów do wyścigów RC skala to 1:10.

Skoro wiemy już w jakiej skali powinny być wykonane zdalnie sterowane samochody to powinniśmy zwrócić jeszcze baczną uwagę na ich zasięg jak i też samo sterowanie. Zasięg określa po prostu odległość z jakiej dziecko będzie miało kontrolę nad zabawką. Standardem w przypadku dziecięcych samochodzików RC jest obecnie zasięg dziesięciu metrów. Dużo większy wpływ na radość z zabawy ma jednak samo sterowanie. Odbywa się ono za pośrednictwem specjalnego pilota, który komunikuje się z samochodzikiem poprzez fale radiowe ( najczęściej w częstotliwości 2,4 GHz ). Jeżeli chodzi o sam kształt pilota to dobrze aby był on dopasowany do rozmiarów dłoni dziecka oraz dawał wrażenie ,,przebywania w samochodzie”. Najlepszy doznania zapewnią  zatem piloty w kształcie kierownicy czy też kontrolera znanego z konsoli do gier.

Kolejnym istotnym czynnikiem mającym wpływ na wybór pojazdu zdalnie sterowanego dla dziecka powinien być sposób zasilania pojazdu jak i jego maksymalna prędkość. Spotkać można zatem modele zasilane bateryjnie lub też na akumulatory. W tym pierwszym przypadku najczęściej będą to baterie typu paluszki. Baterie zapewnią dłuższy czas działania jednak mogą okazać się kosztowniejsze od akumulatorków, które można ładować w przerwie od zabawy. Należy mieć również na uwadze, że zasilania wymaga nie tylko sam pojazd ale również i pilot służący do sterowania.

W przypadku prędkości zdalnie sterowanych samochodów dla dzieci możemy najczęściej mówić o maksymalnych prędkościach rzędu od 5 do 10 kilometrów na godzinę.

Design zdalnie sterowanego pojazdu ma znaczenie

Wybierając samochodzik RC dla dziecka trzeba mieć również na uwadze, że młodzi konsumenci bardzo baczną uwagę zwracają na aspekty wizualne swoich zabawek. Warto zatem wybrać model, który jak najwierniej odzwierciedla prawdziwy pojazd. Wrażeniom autentyczności pojazdu na pewno pomogą zaimplementowane funkcje takie jak możliwość uruchomienia klaksonu z pilota, włączenia świateł jak ma to miejsce w modelu autka R/C Mercedes-Benz

Jak zatem widzicie wybór odpowiedniego pojazdu zdalnie sterowanego dla dziecka wymaga wzięcia pod uwagę kilku kluczowych kwestii jak skala zabawki, sposób jej zasilania, dołączony pilot oraz wierność odwzorowania. Dobrze dobrany zdalnie sterowany samochodzik na pewno będzie stanowił doskonałą zabawkę którą dziecko będzie bardzo chętnie się bawić.