Zastanawiasz się czy gokart elektryczny to bezpieczna zabawka dla Twojej pociechy? Czy inwestycja w tego rodzaju zabawkę to dobry krok, a jeżeli tak to na jaki model się zdecydować? Jeżeli jako rodzić zadajesz sobie takie pytania to poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Podpowiadamy w nim na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu elektrycznego gokarta dla dziecka.

Co znajdziesz w tym artykule:

Gokart na akumulator – alternatywa dla zwykłych zabawek

Obecnie wielu rodziców często boryka z dylematem jaki prezent kupić swojemu dziecku. Urodziny, komunia czy też inne okazje to momenty w których dobrze było by się popisać kreatywnością i sprawić dziecku radość. Zamiast hulajnogi czy też deskorolki lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na zabawki takie jak elektryczne gokarty.

gokart elektryczny dla dzieci

Rodzaje gokartów dla dzieci

Na rynku wyróżnić możemy dwa rodzaje gokartów dla dzieci. Zasilane elektrycznie oraz te napędzane siłą mięśni dziecka. Ostatnie skierowane są raczej dla młodszych dzieci, które dopiero uczą się jazdy na rowerze. Elektryczny gokart to natomiast propozycja dla starszych dzieci, które naukę jazdy na rowerze mają już za sobą i są w stanie zapanować nad pojazdem elektrycznym.

Gokart elektryczny – cechy wyróżniające

Gokarty elektryczne posiadają akumulatory, których funkcja jest analogiczna do silników spalinowych – mają napędzać pojazd. Gokarty dla dzieci wyposażone są w akumulator o odpowiednio mniejszej mocy – tak aby pojazd nie mógł osiągać zbyt dużych prędkości ( najczęściej modele będą osiągać prędkość maksymalną w okolicach 25 km/h ). Oprócz tego spotkać można w ofercie gokarty które są składane. Ma to ułatwić ich transport i skierowane jest do osób, które dużo podróżują z dziećmi. Warto również zwrócić uwagę na zasięg jaki posiada dany gokart elektryczny oraz czy można go kontrolować zdalnie – na przykład poprzez aplikację w telefonie.

elektryczny gokart dla dziecka

Elektryczny gokart – na pierwszym miejscu powinno być bezpieczeństwo

Wybierając gokart na akumulator należy zwrócić baczną uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Dziecko powinno zostać wyposażone w kask ochronny oraz ochraniacze na łokcie. Przed pierwszym wyruszeniem na jazdę należy zaznajomić dziecko ze sterowaniem pojazdu oraz ostrzec je aby zanadto się nie oddalało. Jazda gokartem powinna odbywać się w miejscach bezpiecznych czyli z dala od ścieżek rowerowych czy też ulic na których odbywa się ruch. Należy też pamiętać, że nie każdy gokart nadaje się do jazdy po danym typie nawierzchni.

Gokart powinien być dostosowany do wzrostu i wieku dziecka – tak aby czuło się ono w nim wygodnie oraz bezpiecznie. Warto zwrócić również uwagę czy producent zadbał o to aby pojazd posiadał wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa – informacje na ten temat powinny być dostępne na opakowaniu produktu.

Gokart na akumulator dla dziecka – jaki model będzie odpowiedni?

Obecnie w sklepach znaleźć można wiele modeli gokartów elektrycznych dla dzieci. Jedną z ciekawszych propozycji będzie model DK-G01B zasilany akumulatorem 12V i pojemności 10Ah, przeznaczony dla dzieci, których waga nie przekracza 40kg. Jego atutem są koła EVA pozwalające na komfortowe przemieszczanie się.