Coraz większa grupa dzieci od najmłodszych lat marzy o tym aby usiąść za kierownicą prawdziwego pojazdu. Zabawa samochodzikami czy też resorakami już jest niewystarczająca i pragną zobaczyć jak to jest być kierowcą samochodowym. Jako rodzić masz szansę spełnić takowe marzenia swojego dziecka. Wystarczy, że zrobisz mu prezent w postaci samochodu na akumulator! W poniższym poradniku podpowiemy jak wybrać odpowiedni.

Czym zatem kierować się podczas wyboru pojazdu dla dziecka? Otóż powinniście jako rodzice zwrócić uwagę na trzy bardzo istotne kwestie. Pierwsza to wiek dziecka, druga to jego waga oraz ostatni wzrost. Najzwyczajniej w świecie liczy się odpowiednie dobranie wielkości pojazdu do budowy ciała waszej pociechy.


Pojazdy na akumulator - dla dzieci od 3 roku życiaObecnie najmniejsze dostępne na rynku samochody na akumulator przeznaczone są dla dzieci od trzeciego roku życia. Natomiast górna granica to wiek około dziesięciu lub jedenastu lat. W tej kwestii dużo jednak zależy od wzrostu i samej wagi potomka.

Na początku zatem należy zatem dobrać samochód akumulatory właśnie pod kątem wielkości i wagi. Im dziecko starsze tym większe maksymalne obciążenie powinien być w stanie wytrzymać dany pojazd elektryczny.

Innym dość istotnym aspektem jest prędkość samochodu na akumulator. Logicznym jest, że dla starszego i bardziej odpowiedzialnego dziecka można wybrać pojazd o większej prędkości , podczas gdy maluszki powinny dysponować samochodem o znacznie wolniejszej prędkości.

Podobnie jak w przypadku prawdziwych pojazdów jednym z głównych kryteriów doboru powinno być bezpieczeństwo podróżujących. W tym celu należy upewnić się, że dany pojazd posiada wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.

Dość kluczowym czynnikiem podczas wyboru powinien być również silnik jaki znajduje się w samochodzie. Są to oczywiście silniki elektryczne które napędzają dwa przednie koła lub też obie osie pojazdu. To moc silników elektrycznych w głównej mierze wpływa na prędkość jaką może osiągnąć dany samochód dla dziecka. Dla małych adeptów motoryzacji zaleca się wybór pojazdów o mocy 2x30W podczas gdy starsze dzieci mogą z powodzeniem wykorzystać moc drzemiącą w 45W silnikach.

Większy akumulator to dłuższy czas zabawy

Jeżeli jesteśmy już przy mocy silników elektrycznych to nie sposób wspomnieć o samych akumulatorach pojazdu oraz sposobie ich ładowania. Jest to bowiem niezwykle istotne pod kątem samej zabawy i eksploatacji samochodzików dla dzieci. Najczęściej pojazdy dla dzieci posiadają jeden akumulator o napięciu do 12V. Dużo więcej zależy natomiast od samej pojemności akumulatorów ponieważ to ona przekłada się bezpośrednio na możliwy do uzyskania czas zabawy. Na rynku najczęściej spotkać można pojazdy na akumulator o pojemności w przedziale od 4 do 8 Ah.

Oprócz wspomnianych kwestii warto podczas wyboru pojazdu na akumulator dla dziecka przyjrzeć się dodatkowej funkcjonalności wybranych modeli. Pilot Bluetooth służący do zdalnego sterowania pozwoli rodzicom zadbać o bezpieczeństwo pociechy, które korzysta z pojazdu, a dodatki w postaci radia czy też możliwości odtwarzania utworów w formacie MP3 umilą zabawę malcowi ( jak w przypadku modelu samochodu akumulatorowego dla dziecka S2188.

Jak zatem widzicie wybór odpowiedniego samochodu akumulatorowego dla dziecka zależy od wielu czynników. Na całe szczęście obecnie producenci zapewniają bardzo szeroki wybór modeli, które na pewno zaspokoją potrzeby i wymagania młodych kierowców jak i też ich rodziców.