Jeszcze kilka lat temu rynek zabawek dla dzieci wyglądał zupełnie inaczej niż obecnie. Dostępnych było tylko kilka modeli podstawowych zabawek. Teraz jednak sytuacja uległa diametralnej zmianie i dzieci mogą wybierać spośród bogatej palety zabawek. W minionych miesiącach coraz większą popularność zyskują samochody na akumulator. Ten rodzaj zabawek znakomicie sprawdza się bowiem w przypadku dzieci w każdym niemal wieku. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć w poniższym poradniku.

Co znajdziesz w tym artykule:

Pojazd na akumulator dla jednego czy też dwójki dzieci?

Pierwszą podstawową kwestią powinna być decyzja o tym czy chcemy zdecydować się na pojazd dwuosobowy czy też jednoosobowy. Tutaj w głównej mierze decyzja podyktowana będzie tym czy zamierzamy sprawić prezent jednemu czy też dwójce dzieci. Pojazdy dwuosobowe będą oczywiście nieco droższe i wolniejsze niż modele skierowane do użytkowania w pojedynkę.

Dobierz samochód na akumulator do wieku i wagi dziecka

Kiedy już ustalimy powyższą kwestię należy dobrać pojazd na akumulator pod względem wieku jak i też wzrostu i wagi dziecka. Znakomita większość sprzedawanych zabawek będzie posiadała taką informację na opakowaniu lub też karcie informacyjnej. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że dzieci jak to dzieci niezwykle szybko rosną. Z tego też względu trzeba ten czynnik uwzględnić podczas wyboru zabawki. Kierując się wzrostem czy też wagą pociechy zalecamy wiec aby wybrać model samochodu na akumulator, który będzie posiadał pewien zapas. W ten sposób zyskacie Państwo pewność, że wybrana zabawka będzie służyć dziecku przez dłużej niż tylko kilka miesięcy.

Sposób sterowania samochodem na akumulator

Kolejnym istotnym czynnikiem podczas wyboru samochodu na akumulator jest kwestia sterowania za pomocą pilota. Jest to szczególnie istotne ze względów bezpieczeństwa. Dzięki tej funkcji rodzic będzie mógł bowiem w dowolnym momencie przejąć kontrolę nad pojazdem. Ułatwi to nie tylko jazdę pojazdem młodym adeptom motoryzacji ale pozwoli również zainterweniować gdyby dziecku groziło jakieś niebezpieczeństwo.

Dodatkowa funkcjonalność czyli pamiętaj o bezpieczeństwie

Decydując się na wybór samochodu na akumulator dobrze będzie również przyjrzeć się dodatkowej funkcjonalności niektórych modeli. W przypadku młodszych dzieci na pewno warto zainteresować się funkcją o nazwie wolny start. Jak sama nazwa wskazuje jej celem jest zapobieganie gwałtownemu przyśpieszaniu pojazdu w którym znajduje się pociecha. Kolejnym istotnym dodatkiem może być elektryczny hamulec, który to odpowiada za zatrzymanie pojazdu na akumulator po zdjęciu nogi z gazu. Oba te rozwiązania są niezwykle korzystne pod względem bezpieczeństwa korzystania z pojazdów na akumulator.

Zwróć uwagę na pojemność akumulatorów i sposób ładowania

Wybierając ten rodzaj zabawek warto zwrócić również uwagę na jeden z kluczowych elementów czyli sam akumulator oraz sposób jego ładowania. Obecnie można spotkać na rynku modele wyposażone w jeden lub też dwa akumulatory o napięciu w przedziale od sześciu do dwunastu woltów. Im większa wartość tym oczywiście mocniejszy będzie silnik pojazdu. Kluczowa jest też pojemność samych akumulatorów – to od niej bowiem zależy jak długo dziecko będzie mogło korzystać z zabawki zanim nadejdzie konieczność jej naładowania. Należy tutaj mieć na uwadze, że oczywiście większa pojemność oznacza dłuższą zabawę ale wiąże się również jednocześnie ze znaczącym wydłużeniem czasu ładowania urządzenia.

Traktor na akumulator – marzenie małego farmera

Wybierając pojazd na akumulator warto również zwrócić uwagę na jego markę. Bez problemu znajdą bowiem Państwo modele, które praktycznie jeden do jednego imitują prawdziwe pojazdy jakie znamy z naszych rodzimych dróg.  W ostatnich miesiącach na popularności zyskują takie pojazdy jak traktor na akumulator. Taka zabawka to marzenie praktycznie każdego małego rolnika. Idealnie odwzorowuje to jak wygląda prawdziwy pojazd rolniczy tego rodzaju. Oczywiście jeżeli dziecko preferuje sportowe samochody to nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać pojazd na akumulator, który będzie przedstawiał jeden z wyścigowych samochodów.

Reasumując, podczas wyboru samochodu na akumulator należy zwrócić baczną wagę na dobranie go pod kątem wieku, wagi i wzrostu dziecka. Należy przyjrzeć się również pojemności akumulatorów zabawki i sposobie ich ładowania. Dobrze wybrać model wyposażony w dodatkową funkcjonalność , który podniesie bezpieczeństwo użytkowania. Pamiętaj też, że typ pojazdu czy też marka musi odpowiadać dziecku – dobierz go zatem według jego preferencji.