Rok szkolny już się rozpoczął i część maluchów poszła do pierwszej klasy. Przejście z etapu bycia przedszkolakiem do bycia prawdziwym uczniem to znacząca zmiana w życiu młodego człowieka. Wraz z nią powinno się również zmienić otoczenie wokół dziecka – a konkretnie w jego pokoju. Tak aby dziecko mogło efektywnie zdobywać wiedze, uczyć się i odpoczywać. W poniższym poradniku postaramy się zatem podpowiedzieć co powinno znaleźć się w pokoju ucznia.
Wraz z pójściem do szkoły w pokoju dziecka oprócz miejsca na zabawki powinna znaleźć się również przestrzeń na naukę. Mowa tutaj zarówno o miejscu na książki i podręczniki jak i też kąciku do nauki oraz odrabiania zadań. Co zatem będzie niezbędne w pokoju ucznia?

Co znajdziesz w tym artykule:

Pokój ucznia – jakich zasad wystroju się trzymać

Bardzo często urządzając pokój dziecka wykorzystuje się jakiś motyw przewodni. W przypadku ucznia, którego zainteresowania i gusta bardzo szybko się zmieniają jest to kiepski pomysł. Dlatego lepiej aby pokój dziecięcy był urządzony w neutralny sposób. Z całą pewnością pokoju dziecka musi znaleźć się miejsce dla czterech stref - wypoczynku, zabawy, garderoby i edukacji.

Kluczowe elementy wyposażenia w pokoju ucznia


Kluczowym elementem pokoju ucznia powinno być biurko zlokalizowane w strefie edukacji. Mebel jakim jest biurko powinno być dopasowane do wzrostu dziecka i posiadać szeroki blat, który umożliwi ułożenie wszystkich książek i przyborów szkolnych. Z racji, że biurko zabiera dużo miejsca trzeba będzie zazwyczaj rozsądnie zagospodarować resztę przestrzeni. Dlatego bardzo przydatne okażą się wszelkiego rodzaju organizery na zabawki.
organizer na zabawki

Zadbaj o porządek w pokoju ucznia


Aby pokój dziecka nie był jednak nudny i zachęcał swoim designer do przebywania w nim warto postawić na kilka mocnych akcentów. Taką funkcję może pełnić na przykład komoda organizer z bajkowym motywem. Pozwoli ona zadbać o porządek w pokoju dziecka i wprowadzi też ciekawy akcent kolorystyczny.
tablica do pisania i rysowania

W kąciku edukacyjny warto również wygospodarować miejsce do pewnych pomocy naukowych. W przypadku uczniów młodszych klas takie akcesoria jak tablica do pisania i rysowania będą strzałem w dziesiątkę.