Zachęcenie dziecka do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości. Ruch i przebywanie na świeżym powietrzu pozwoli zadbać o prawidłowy rozwój malucha i będzie miała liczne właściwości pro zdrowotne. Najprostszym sposobem zachęcenia dziecka do zabawy na dworze jest za sprawą ciekawych zabawek. Z całą pewnością do tej kategorii zaliczyć trzeba gokarty na pedały. Zabawa na tego typu pojazdach to gwarantowany przypływ adrenaliny i uśmiech na twarzy dziecka.

Co znajdziesz w tym artykule:

Gokart na pedały dla dziecka – alternatywa dla klasycznych gokartów

Z racji iż dzieci kochają rywalizację wyścigi na torze gokartowym to zabawa stworzona właśnie z myślą o najmłodszych. Niestety koszt wycieczki na takowy tor może być dość kosztowny i czasami lepiej postawić na tańszą ale równie interesującą alternatywę – w tym przypadku gokarty napędzane siłą mięśni dziecka. Tego rodzaju gokarty można z powodzeniem używać zarówno w ogrodzie, plenerze czy też nawet w domu jeżeli tylko jest wystarczająco dużo miejsca.

Jak wybrać odpowiedni gokart na pedały dla dziecka?

Wybór odpowiedniego gokarta na pedały dla malucha nie jest sprawą prostą. Należy zwrócić uwagę na wiele elementów składowych pojazdu. Z całą pewnością gokart powinien być stabilny i zapewniać bezpieczeństwo zabawy. Małe dzieci nie mają jeszcze bowiem w pełni ukształtowanej koncentracji jak i też umiejętności utrzymania równowagi. Z tego też w względu gokart powinien być tak zaprojektowany aby zapewnić dziecku doskonałą stabilność.

Aspekt wizualny

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że dzieci dużo chętniej bawią się kolorowymi i atrakcyjnymi wizualnie zabawkami. Dlatego też wybierając gokart na pedały należy również zwrócić uwagę na ten aspekt. Na całe szczęście producenci gokart zdają sobie z tego sprawę i obecnie dostępne na rynku modele zazwyczaj dostępne są w bogaciej palecie kolorystycznej dzięki czemu pojazd przypadnie do gustu wszystkim maluchom.

Bezpieczeństwo zabawy

Wspomnieliśmy chwilę wcześniej o bezpieczeństwie zabawki. Jest to kluczowa kwestia jaką należy uwzględnić podczas wyboru gokarta na pedały. Zazwyczaj niska cena produktu będzie się wiązała z pewnymi cięciami kosztów dotyczącymi bezpieczeństwa. Radzimy zatem zrezygnować z chińskich produktów, które kuszą niską ceną ale nie posiadają niezbędnych atestów bezpieczeństwa. Ostre krawędzie czy też wystające elementy takiego gokarta mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa waszej pociechy. Radzimy zatem przed zakupem upewnić się, że gokart posiada wszystkie podstawowe certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Europejscy producenci muszą spełniać takowe normy dlatego to właśnie w stronę takich produktów radzimy skierować wzrok podczas zakupu.

Jak dobrać rozmiar gokarta na pedały?

Jednym z ważnych czynników zakupowych powinno być również dobranie gokarta pod względem wieku, wzrostu i wagi dziecka. Zbyt duży sprawi, że dziecko będzie miało problemy z użytkowaniem pojazdu. Na rynku można zatem spotkać gokarty na pedały dla dzieci zarówno od drugiego do nawet dziesiątego roku życia. Jeżeli pojazd ma posłużyć dziecku przez dłuższy czas dobrze aby posiadał regulację kierownicy czy też samego siedziska. Pozwoli to dostosować później te elementy do zmieniającej się fizjologii młodego człowieka. 

Gdzie będzie używany gokart na pedały?

Decydując się na zakup gokarta warto odpowiedzieć sobie gdzie głównie będzie on używany przez dziecko. Trudny teren może bowiem wymagać dobrania zupełnie innego pojazdu. Równy asfalt czy też alejka parkowa nie powinna jednak stanowić problemu dla żadnego modelu.

Jak dobrać opony w gokarcie na pedały?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w przypadku gdy gokart będzie użytkowany w trudnym terenie należy wybrać model z odpowiednimi kołami. Chodzi tutaj o dobór opon, które zapewnią nie tylko przyczepność ale również pozwolą na komfortową zabawę. W związku z tym optymalnym wyborem będzie zakup gokarta z dużymi, pompowanymi kołami – za przykład może posłużyć tutaj model A-18 lub A-15

Gokart na pedały – najlepsze propozycje

Aby ułatwić wam decyzję zakupową zaprezentujemy poniżej trzy różne modele gokartów warte rozważenia podczas zakupu. Opiszemy też pokrótce który model będzie odpiowiedni dla danego wieku/wzrostu dziecka:

1. Gokart na pedały model A-18

Kliknij tu, aby obejrzeć

Jeżeli twoje dziecko to typ małego sportowca i fan motoryzacji to z całą pewnością pokocha gokart A-18. Charakteryzuje go solidna konstrukcja, elegancki, sportowy design i fakt, że jest dedykowany dla dzieci od 3 do 6 życia. (mniej więcej dla dzieci do 130 cm wzrostu). Dla wyższych dzieci proponujemy większe modele.

2. GOKART na pedały G8

Gokart na pompowanych kołach, mega duży model dla dzieci w wieku 5-10 lat. Świetna jakość, regulowane siedzisko.

Kliknij tu, aby obejrzeć


3. Gokart na pedały model XMX610

To propozycja dla dzieci ruchliwych, które nie są w stanie usiedzieć w miejscu. Gokart swoim wyglądem bardzo mocno przypomina sportowy model jednej ze znanych niemieckich marek motoryzacyjnych. Wyróżnia go zastosowania kół z pianki EVA, dzięki którym przemieszczanie się nim po różnych powierzchniach nie stanowi problemu. Model z lini luksusowej, świetna jakość. Dla dzieci 3-7 lat.

Kliknij tu, aby obejrzeć

gokart xmx610

4. Gokart na pedały A-15

Gokart dla dzieci 3-6 lat, na pompowanych kółeczkach. Bardzo solidne wykonanie.

Kliknij tu, aby obejrzeć