W ciągu roku nie brakuje okazji, aby sprawić dziecku choć trochę radości. Sposobów na osiągnięcie tego celu jest wiele, ale do najbardziej sprawdzonych należy zakup nowej zabawki dla pociechy. Jedną z propozycji zabawek, która w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności jest samochód na akumulator dla dzieci. Pojazd, który do złudzenia przypomina prawdziwy samochód a jednocześnie pozwala dziecku w bezpieczny sposób cieszyć się z zabawy w kierowcę. Poniżej postaramy się podpowiedzieć rodzicom jak wybrać odpowiedni samochód dla dziecka na akumulator.

Co znajdziesz w tym artykule:

Jakie są rodzaje samochodów dla dziecka na akumulator?

Przed dokonaniem samego zakupu pojazdu na akumulator dla dziecka dobrze jest przyjrzeć się jakie rodzaje tego typu pojazdów można obecnie zakupić w sklepach. Jeden podział to ten na pojazdy akumulatorowe jedno i dwu osobowe. Kolejny to pojazdy zdalnie sterowane pilotem oraz bez. Ostatni podział dotyczy samego zasilania pojazdu. Spotkać można samochody dla dzieci zasilane akumulatorami 6V, 12V jak i też 24V.

Do najczęściej wybieranych przez klientów należą w tej chwili jednoosobowe autka dla dzieci, zasilane przez 12 V akumulator. Taka konstrukcja pozwala na swobodną zabawę nawet starszym dzieciom a generowana przez pojazd moc pozwala rozpędzić samochodzik do około 6 km/h. Oczywiście im mocniejszy akumulator tym lepszymi osiągami będzie mógł pochwalić się dany pojazd na akumulator.

Z drugiej strony pojazdy na akumulator dwuosobowe  to już dużo większe konstrukcje, które pozwalają na swobodną zabawę i podróżowanie dwójki dzieci jednocześnie. Jest to wybór idealny w przypadku posiadania rodzeństwa w podobnym wieku. Dwuosobowe autka na akumulator najczęściej mogą wytrzymać udźwig do czterdziestu kilogramów i zasilane są przez jeden akumulator 24V lub też dwa 12V.

Peg Perego Quad Polaris Sportsman na akumulator 24V

Warto w tym miejscu zatrzymać się na chwilę przy temacie samych akumulatorów stosowanych w pojazdach dla dzieci. Należy zdawać sobie sprawę, że im większa będzie pojemność akumulatora tym dłużej dziecko będzie mogło się bawić na jednym naładowaniu. Natomiast wyższe napięcie akumulatora to możliwość uzyskania większej prędkości.

Jak dobrać samochody dla dzieci na akumulator pod względem wieku?

Samochód na akumulator powinien być dobrany do wieku, wagi i wzrostu dziecka. Poniżej prezentujemy właśnie tego rodzaju podział.

  • Samochód na akumulator dla 2 latka – Tego rodzaju pojazdy skierowane są do pociech, które nie przekroczyły trzeciego roku życia. Pojazdy tego typu są proporcjonalnie mniejsze i posiadają odpowiednio wyprofilowane siedzenie, które zapewnia bezpieczeństwo zabawy. Pojazdy dla młodszych dzieci nie rozpędzają się do większych prędkości ze względów bezpieczeństwa. Dodatkowo aby zapewnić większą kontrolę nad zabawką warto w tym przypadku zainwestować w model wyposażony w funkcję zdalnego sterowania.
  • Samochody na akumulator dla 4 latka to już nieco większe pojazdy, które mogą pochwalić się lepszymi osiągami pod względem prędkości. Tego rodzaju samochodziki muszą mieć już większe gabaryty oraz udźwig. Optymalnym wyborem będą tutaj pojazdy zasilane akumulatorem 6V lub też 12V.
  • Samochody na akumulator dla pięcio i sześciu latków to już pojazdy o większych możliwościach. W ich wypadku pokusić można się o wybór modeli wyposażonych w dwa akumulatory. Pozwoli to na dłuższy czas zabawy oraz pozwoli rozpędzić pojazd nawet do okolić dziesięciu kilometrów na godzinę.
  • Ostatni podział to samochody na akumulator dla dzieci w okolicach dziesiątego roku życia. Do tej grupy zaliczyć należy największe dostępne na rynku modele. Mają one duży udźwig, jednak waga dziecka nie powinna w ich przypadku przekroczyć pięćdziesięciu kilogramów.

Pojazdy na akumulator dla dzieci – jakie koła dobrać?

Koła w każdym pojeździe to kluczowy element. Nie inaczej jest w przypadku samochodów elektrycznych dla dzieci. To właśnie one zapewniaj komfort i bezpieczeństwo podróżowania dziecka podczas jazdy. Istotne jest zatem aby koła pojazdu bez problemu radziły sobie z pokonywaniem chodnika jak i też trawy czy kamieni. Optymalnym rozwiązaniem będzie wybór miękkich kół, które zapewnią komfort podróży w każdych warunkach. Najtańsze modele na rynku korzystają natomiast z kół w całości wykonanych z tworzywa. Na asfalcie zachowują się poprawnie jednak już w terenie lub na trawniku można zauważyć utratę przyczepności.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie autka na akumulator dla dziecka?

Autko na akumulator z całą pewnością powinno być solidie nwykonane. Wybierając zatem pojazd dla dziecka należy zwrócić baczną uwagę na to z jakiego materiału został wykonany – istotne jest aby był odporny na warunki atmosferyczne. Najczęściej spotkać można modele wykonane z tworzywa ABS. Kolejnym istotnym elementem podczas wyboru jest moc silnika elektrycznego. Tutaj dużo zależy od wieku dziecka. Na rynku dostępne są bowiem modele o mocy od 25W do nawet stu kilkudziesięciu Watów.

Jak poprawnie ładować akumulator w dziecięcym samochodzie?

Aby pojazd na akumulator służy bezproblemowo przez długi czas istotne jest jego odpowiednie ładowanie. Zaraz po rozładowaniu czy też powrocie z zabawy z dzieckiem należy podłączyć zabawkę do ładowania. Najczęściej do pełnego uzupełnienia zużytej energii potrzeba od pięciu do dziesięciu godzin. Czas zabawy po pełnym naładowaniu to zazwyczaj od godziny do dwóch. Kluczowe jest korzystanie z odpowiedniej ładowarki przeznaczonej do danego typu akumulatora i jego parametrów.

Sklep z pojazdami na akumulator dla dzieci czyli gdzie najlepiej kupić samochód dla dziecka?

Pojazd na akumulator to zabawka, która nie należy do najtańszych ale służyć będzie dziecku przez dłuższy czas. Warto zatem jej zakupu dokonać w sprawdzonym sklepie. Da to gwarancję, że pojazd będzie posiadał wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa a w razie jakichkolwiek problemów bez najmniejszych przeszkód uda się go naprawić w ramach gwarancji.

Jeżeli nadal zastanawiacie się jaki samochód na akumulator kupić dziecku to zachęcamy do zapoznania się z naszym rankinkiem elektrycznych samochodzików.