Jak zapewnić dziecku rozrywkę w trakcie upalnego lata


W trakcie upałów dzieci nie powinny przebywać zbyt długo na zewnątrz. Zabawa w nagrzanej do czerwoności piaskownicy czy też bieganie po otwartej przestrzeni może być niezwykle męczące i wyczerpać dziecko. Aby zatem uchronić dziecko przed niebezpieczeństwem przegrzania się oraz zbytniego wycieńczenia zaprezentujemy za chwilę kilka sprawdzonych zabaw na upalne dni.

Co znajdziesz w tym artykule:

Kąpiel w dmuchanym baseniku


Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że możliwość spędzenia upalnego dnia w wodzie to istne błogosławieństwo. Jeżeli zatem masz ogród znakomitym pomysłem będzie zapewnienie maluchowi możliwości spędzenia błogich chwil w baseniku z wodą. Dodatkowo aby dziecko się nie nudziło warto postawić na dmuchane zabawki, które trafią do basenu. W przypadku osób, które nie posiadają ogrodu alternatywnym rozwiązaniem może być nalenie wody do plastikowej wanienki ustawionej na balkonie w bloku. Uważaj jedynie aby wanienka nie była zlokalizowana w miejscu gdzie nie pada cień.

Zabawa w przelewanie wody


Kolejny pomysł na zabawę z wykorzystaniem orzeźwiającej wody. Do tej zabawy wymagane będą dwa wiaderka. Jedno z wodą i drugie - puste. Zadanie będzie polegać na przelewaniu wody z jednego pojemnika do drugiego przy użyciu gąbki albo małego kubeczka z dziurką na dnie. Tego typu zabawa powinna być wykonywana na czas lub też w przypadku zabawy w dwójkę lub trójkę dzieci - w formie wyścigu. Kto pierwszy ten lepszy.

Wykorzystaj cień do zabawy


Nasza kolejna propozycja zabawy na upalny dzień opiera się na wykorzystaniu cienia jaki rzucamy. Ustaw się na dworze w takim miejscu aby Twój cień padał na chodnik. Zadaniem dziecka będzie obrysowanie Twojego cienia przy użyciu kredy. Gdy powstanie już kontur możecie razem z pociechą pokolorować rysunek. Zróbcie następnie zamianę - to Ty obrysujesz cień dziecka.

Zabawa dla małych brudasków


Ta zabawa znakomicie sprawdzi się w przypadku dzieci, które zawsze się brudzą podczas zabawy. Będziemy zatem potrzebować pojemnika do którego trafi woda oraz piasek tworząc błotnistą maź. Zabawa w tak stworzonym błotku przy pomocy rączek, patyków czy też misek sprawia dziecku ogrom sensorycznych wrażeń. Tego rodzaju zabawa najlepiej sprawdzi się w ogrodzie chociaż pojemniczek z błotkiem można również zaproponować dziecku podczas zabawy na balkonie, pod warunkiem, że nie przeraża Was późniejszy problem ze sprzątaniem.

Wspólna zabawa w cieniu


Podczas największych upałów sięgających ponad 30 stopni Celsjusza zasadniczo zaleca się unikania przebywania na słońcu. W takim przypadku polecamy zabawy w domu lub też pod ogrodowym parasolem. Idealnie sprawdzą się tutaj różnego rodzaju gry planszowe czy też karciane. Należy pamiętać jedynie aby tego typu planszówki były dopasowane do wieku dziecka oraz liczby graczy. Więcej informacji na temat tego jakie zabawki do ogrodu warto wybrać znajdziecie w naszym blogu.

Zabawy na upalne dni

Mamy nadzieję, że przedstawione zabawy spodobają się Wam i waszym pociechom. Jednocześnie zwracamy uwagę - uważajcie aby Wasze dzieci nie spędzały zbyt dużo czasu na słońcu podczas letnich upałów.