Sklepowe półki uginają się od różnego rodzaju zabawek. Z całą pewnością również w pokoju dziecka znaleźć można maskotki czy też lalki w niemal każdym miejscu. Wybór zabawek i ich dostępność jest najzwyczajniej w świecie ogromna. Dlatego też przed rodzicami, którzy próbują wybrać prezent mikołajkowy dla swoich malców stoi tak ogromne wyzwanie.  Jak wybrać zabawkę, która spodoba się dziecku a przy tym będzie w stanie pobudzić jego kreatywność czy też nauczyć dziecko czegoś wartościowego i przydatnego? Nie jest to proste. Zatem w tym poradniku skupimy się na pomocy w znalezieniu odpowiedniej zabawki dla dziewczynek ( poradnik dla chłopców już wkrótce! ) w wieku około 3 lat.

Co znajdziesz w tym artykule:

Zabawki dla dzieci na Mikołaja - co kupić dziewczynce?

Zacznijmy zatem od tego, że trafiony prezent mikołajkowy to taki, który będzie zachęcał dziecko do zabawy przez długi czas a nie wyłącznie kilka pierwszych dni lub godzin po jego otrzymaniu. Należy zatem dwa razy się zastanowić czy zakup kolejnej lalki czy też misia jest uzasadniony, skoro pewnie chwilę po jego otrzymaniu będzie zwyczajnie zbierał kurz w pokoju dziecka. Z tego też względu wybierając prezent dla dziewczynki dobrze jest kierować się kilkoma wytycznymi. Zabawka powinna pobudzać kreatywność i zachęcać dziecko do tworzenia. Powinna być również w pełni bezpieczna ( posiadać niezbędne certyfikaty ).

Kreatywne zestawy dla dziewczynek

Do pobudzenia kreatywności dziecka oraz rozwinięcia jego zdolności manualnych znakomicie sprawdzą się zestawy biżuterii czy też koralików do samodzielnego zrobienia. Dziewczynki jak wszystkie kobiety także uwielbiają świecidełka, więc możliwość ich samodzielnego stworzenia to dodatkowa zaleta. Jeżeli dodatkowo przy procesie tworzenia będzie pomagać mama czy też siostra to zabawa stanie się dużo bardziej interesująca i pozwoli zacieśnić rodzinne więzy. Wykonaną ozdobę dziecko będzie mogło założyć i pokazać wszystkim jako owoc swojej pracy. Poczuje się docenione i będzie miało świadomość, że jego praca nie poszła na marne.

Koraliki Do Nawlekania Zestaw Motylki Viga

Do kreatywnych zestawów można zaliczyć również takie zabawki jak filiżanki na których dziecko samo może wykonać swój wzór a później z nich korzystać podczas picia.

Tablica samoprzylepna i tablice edukacyjne

Tablice samoprzylepne jak i też edukacyjne to znakomity sposób aby pozwolić dziewczynce uwolnić swój kreatywny potencjał. Dzięki tablicy dziecko będzie mogło stworzyć dowolny wzór jaki ma w swojej głowie. Taka wolność twórcza sprawia, że dziecko będzie miało poczucie  naszego pełnego zaufania oraz nauczy się podejmować własne, niezależne decyzje. Tablice edukacyjne łączą element twórczy z możliwością nauki wielu przydatnych w późniejszym życiu informacji. Mowa tutaj o nauce liczb czy też literek.

Tablet graficzny do pisania, rysowania

Zestawy piękności

Małe dziewczynki chcą wyglądać i robić to co ich mamy oraz starsze rodzeństwo. Dlatego też szukając zabawki na mikołaja warto wybrać zestawy piękności skierowane dla dzieci. Tego rodzaju zabawki z powodzeniem mogą używać dziewczynki od 3 roku życia. Zestawy piękności pozwalają dziecku wejść w świat dorosłych podczas kreatywnej i interesującej zabawy. Pozwalają dziecku nie tylko na kreatywne wyrażenie siebie ale również uczą nowych zdolności manualnych.