Dziecko wchodząc w drugi rok swojego życia wykazuje wzmożoną aktywność oraz coraz to większą chęć poznawania świata. Łączy się to z dynamicznym rozwojem jego motoryki oraz coraz to sprawniejszego poruszania się. W tym okresie dziecko kształtuje również poczucie własnej odrębności, swoją tożsamość i uczy się zachowań społecznych. Jeżeli zatem zastanawiacie się jaki prezent najlepiej kupić dla 2 letniej dziewczynki z okazji mikołajek to od razu musimy was uprzedzić, że nie ma złotego środka. Każde dziecko jest w końcu inne, ma swoje własne upodobania. Z tego też względu w przypadku prezentu dla dwuletniej dziewczynki wcale nie trzeba ograniczać się wyłącznie do lalek. Wybierając prezent mikołajkowy dla dziecka warto zwrócić również uwagę na inne zabawki.

Co znajdziesz w tym artykule:

Jaki prezent wybrać dla dwuletniej dziewczynki z okazji Mikołaja?


Prezentujemy zatem poniżej listę naszych propozycji, które są warte rozważenia w kontekście prezentu z okazji zbliżającego się szóstego grudnia i Mikołaja.

Klocki czyli jak odkryć w sobie kreatywny potencjał

Zabawa klockami to nie tylko forma zabawy ale również sposób na wspomaganie prawidłowego rozwoju dziecka. Dwa latka to już czas w życiu małej dziewczynki kiedy może zainteresować się klockami. Należy jednak pamiętać, że klocki powinny być dostosowane do jej aktualnych możliwości. Na bardziej skomplikowane modele klocków przyjdzie czas w przyszłości. Klocki pozwalają kształtować wyobraźnię oraz przestrzenne postrzeganie i myślenie u dziecka. Tworząc budowle z klocków, nawet te bardzo proste dziewczynka może nauczyć się dokładności oraz kreatywności.  Naszym zdaniem w przypadku dwuletniej dziewczynki najlepiej rozpocząć przygodę z klockami od ich drewnianej wersji znanej już od pokoleń. Drewniane klocki dają bowiem dziecku wiele możliwości bez sugerowania konkretnych rozwiązań. Warto wybrać modele o różnorodnej kolorystyce aby jeszcze bardziej zachęcić dziecko do zabawy.

drewniane klocki logiczne figury

Jeździki i pchacze czy zabawka która pomoże w rozwoju ruchowym dziecka

W przypadku większości dwuletnich dzieci, potrafią one samodzielnie się poruszać bez większych problemów i czasami samodzielnie biegają. Z tego też względu nie potrzebują one klasycznych pchaczy ( które zapewniają stabilizację ). Znacznie lepszą alternatywą będzie w takim przypadku jeździk, na którym dziecko usiądzie i będzie się poruszać za pomocą odpychania nóżek. Jeździk sprawia, że dziecko uczy się koordynacji ruchowej oraz wzmacnia swoje mięśnie. Obecnie na rynku można spotkać bardzo dużo modeli jeździków, które różnią się nie tylko wyglądem ale też materiałami z jakich zostały wykonane.

Lalka dla 2 latki czyli klasyczny prezent z okazji mikołajek

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że lalki należą do ścisłej czołówki jeżeli chodzi o prezenty dla dziewczynek. Mimo, że prezent w postaci lalki może wydawać się banalny to nie ma w nim nic złego. Dziewczynka bawiąc się lalką uczy się empatii oraz tego jak wchodzić w interakcje z innymi osobami. Zabawa lalkami to też znakomita okazja aby dziecko mogło odgrywać różne role przez co późniejszy proces socjalizacji będzie przechodził znacznie sprawniej. Lalka może zostać też ulubioną przytulanką dziecka i dawać mu poczucie bezpieczeństwa. Lalki Przytulanki powinny być wykonane z miłych w dotyku materiałów bez zbędnych elementów plastikowych.

lalka dolly szmacianka

Instrumenty muzyczne dla dzieci – zabawa poprzez muzykę

Dobrze dobrana zabawka powinna wspierać rozwój dziecka na różnych płaszczyznach. Zabawki muzyczne z całą pewnością wpisują się w taki nurt. Odpowiednio dobrany instrument muzyczny dla dziecka nie tyko sprawi radość ale pozwoli mu się prawidłowo rozwinąć pod względem różnych dziedzin. Wspólna zabawa przy muzyce wraz z rodzicami wzmacnia rodzinne więzi i integruje. W przypadku dwuletniej dziewczynki najlepszym wyborem będą proste instrumenty muzyczne.

organy keyboard z mikrofonem

Zabawkowa kuchnia na prezent

Kuchenki dla najmłodszych to z całą pewnością  hit ostatnich lat jeżeli mowa o prezentach. Możliwość zabawy w gotowanie w pełni bezpieczny sposób jest znakomitym sposobem na spędzanie wolnego czasu przez dziecko i uczy je wielu przydatnych umiejętności. Zabawkowe kuchnie Smoby to przykład zabawek, które łączą wysoką immersję z jakością wykonania.  Interaktywne elementy i odwzorowanie detali to główne wyznaczniki polecanych modeli kuchni dla dzieci.

kuchnia smoby bon appetit

Namiot lub tipi na prezent mikołajkowy dla dwulatki

Na sam koniec propozycja troszkę odmienna od pozostałych. Wymaga bowiem posiadania dość dużej ilości wolnego miejsca w mieszkaniu. Namiot czy też tipi pozwoli stworzyć dziecku swoistą bazę – miejsce przeznaczone tylko dla pociechy. To tam dziewczynka będzie mogła oddać się swobodnej zabawie i czuć bezpieczna oraz niezależna.

Namiot Tipi Indianin