Młody człowiek jest niezwykle ciekawy otaczającego go świata. Lubi podpatrywać czym zajmują się dorośli i samemu próbować swoich sił w podobnych działaniach. Najczęściej jednym z pierwszych miejsc w których dzieci już od najmłodszych lat chcą pomagać rodzicom jest przygotowanie posiłków w kuchni. Najczęściej jednak taka pomoc na początku przynosi więcej start niż pożytku i niejedno danie zamiast na talerzu będzie musiało wylądować w śmietniku. Nie znaczy to jednak, że nie należy zachęcać dzieci do wykonywania domowych obowiązków do jakich z całą pewnością zalicza się gotowanie. Nie trzeba jednak od razu rzucać malca na głęboką wodę. W nauce gotowania i obowiązków mogą bowiem pomóc zabawki! Zabawkowa kuchnia to bowiem idealny sposób na naukę gotowania od najmłodszych lat. W poniższym wpisie postaramy się przyjrzeć dostępnym na rynku kuchniom zabawkowym i podpowiedzieć Wam jak wybrać tą właściwą.

Co znajdziesz w tym artykule:

 

Kuchnia dla dzieci – idealna zabawka edukacyjna

Z całą pewnością na samym początku wyboru należy postawić przed zabawkową kuchnią dwa główne wymagania. Pierwszy to funkcja edukacyjna a druga to bezpieczeństwo. Zabawka ma bowiem zarówno sprawiać frajdę jak i też uczyć młodego człowieka czegoś przydatnego. Aspekt bezpieczeństwa jest równie ważny. Żaden rodzic nie chce bowiem aby jego pociecha doznała jakiegoś urazu podczas zabawy.

Obecnie na rynku producenci oferują bardzo bogatą paletę zabawek i kuchnie zabawkowe nie są w tym względzie wyjątkiem. Spotkać zatem można modele różniące się nie tylko ceną, wyglądem ale również oferowaną funkcjonalnością.

Kuchnia Smoby – szeroki wybór produktów

Przeglądając zatem oferowane produkty warto upewnić się, że zabawkowa kuchnia będzie jak najwierniej imitować prawdziwą. Pozwoli to na lepszą immersję podczas zabawy a jednocześnie da dziecku szansę dokładniejszego zapoznania się z różnymi akcesoriami znajdującymi się w kuchni. Oczywiście rozbudowane zestawy zabawkowe takie jak kuchnia Smoby XXL dadzą dziecku szansę interakcji z wieloma elementami jakie realnie można spotkać w prawdziwej kuchni ( mowa tutaj o piekarniku, zmywarce, lodówce, garczkom, patelni czy też zlewozmywakowi ). Przygotuje to zatem malucha do podjęcia prawdziwych, domowych obowiązków związanych z przygotowaniem posiłku i sprzątaniem. Wybierając jednak tego rodzaju kuchnię warto upewnić się, że w mieszkaniu mamy wystarczającą ilość miejsca. Rozbudowane kuchnie zabawkowe wymagają bowiem całkiem sporo wolnej przestrzeni.

rodzaje kuchni zabawkowych Smoby

Należy tu jednak zaznaczyć, że kuchnie Smoby to nie tylko tak rozbudowane zestawy. Wśród tych produktów można znaleźć zarówno proste kuchnie jak i też sprzęt i akcesoria zabawkowe służące do gotowania. Duża różnorodność ułatwia zatem wybór odpowiedniej zabawki. Wśród wartych szczególnej uwagi produktów Smoby wspomnieć trzeba pojedyncze kuchenne akcesoria takie jak zabawkowe zestawy do parzenia herbaty ( których atutem jest niska cena ), małe kuchnie Smoby czyli podstawowe modele w przystępnej cenie, które sprawdzą się w przypadku ograniczonej ilości miejsca jak i też duże kuchnie Smoby o których wspominaliśmy przed chwilą.

Zabawkowe kuchnie drewniane – stylowy wybór

Dokonując wyboru kuchni zabawkowej należy również podjąć decyzję na temat tego czy chcemy zakupić model wykonany z tworzywa sztucznego czy też drewna. Na rynku można bowiem zauważyć wyraźny trend coraz to większej popularności zabawkowych kuchni drewnianych. Przykładem mogą być tutaj kuchnie drewniane marki Viga. Ich głównym wyróżnikiem jest stylowe wykończenie oraz kompaktowe rozmiary, dzięki czemu bez problemu kuchnia zmieści się w każdym dziecięcym pokoju.

kuchnia drewniana gosia

Kuchnia zabawkowa – przygotuj dziecko na domowe obowiązki

Jeżeli zatem Wasze pociechy można zaliczyć do grupy tych, które nie potrafią usiedzieć w miejscu i szybko nudzą się standardowymi zabawkami to kuchnie zabawkowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko zapewnią one doskonałą zabawę na długie godziny ale pozwolą również dziecku zapoznać się z podstawami gotowania oraz nauczą domowych obowiązków. Wybierając zabawkową kuchnię zalecamy zwrócić uwagę na jej funkcjonalność, ilość zajmowanego miejsca oraz bezpieczeństwo. Da to pewność, że zabawka spełni oczekiwania zarówno dziecka jak i też samych rodziców.