Jesień najczęściej kojarzy się nam z szarugą za oknami oraz spadającymi z drzew liśćmi. Na całe szczęście nawet w trakcie jesieni nie brakuje cieplejszych dni kiedy można bez problemu wyjść z dzieckiem na dwór i się pobawić. Postanowiliśmy przygotować dla was kilka propozycji zabaw z dziećmi, które idealnie wpiszą się w jesienny klimat i można je uskuteczniać zarówno na zewnątrz jaki w domu.

Co znajdziesz w tym artykule:

Wykorzystaj do zabawy dary natury

Przejdź się z dzieckiem na spacer do parku i zbierz najpierw takie dary natury jak piękne, kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Wykorzystując zebrane skarby będzie można razem z dzieckiem tworzyć fantazyjne ludziki czy też tworzyć barwne kolarze lub obrazki. Zabawa w tworzenie tego typu stworzeń z naturalnych przedmiotów nie tylko pozwala znakomicie rozwinąć wyobraźnie ale również daje szansę poprawy zdolności manualnych malucha.

Obrazy z jesiennymi liśćmi

Wspomnieliśmy wcześniej również o liściach. Można je z powodzeniem wykorzystać do zabaw plastycznych. Wystarczy przygotować kartkę papieru, kredki i liście i klej lub taśmę. Można pozwolić dziecku odrysowywać poszczególne liście na kartce lub też stworzyć z nich piękny kolarz.

Sztuka z plasteliny

Innym pomysłem na zabawę z dzieckiem w domu jesienią jest wykorzystanie plasteliny lub też ciastoliny. Ta zabawa znakomicie pobudza kreatywność młodego człowieka pozwalając mu tworzyć przeróżne stworki czy też konstrukcje.

Wykorzystaj ostatnie ciepłe dni jesieni

Jesienią nie brakuje również cieplejszych dni. To właśnie wtedy można zabrać dziecko na dwór i tam radośnie spędzać czas. Nic nie stoi na przeszkodzie aby pobawić się z dzieckiem w takie klasyczne zabawy jak berek czy też Baba Jaga patrzy. Jeżeli dziecko uwielbia motoryzację to warto rozważyć zakup autka na akumulator czy też innego pojazdu napędzanego siła mięśni jak rowerek.