Dzień dziecka zbliża się coraz to większymi krokami. Już pierwszego czerwca dzieci na całym świecie ponownie będą celebrować swoje święto. Naszym zadaniem jako rodziców jest sprawić, aby ten dzień był dla maluchów niezapomnianym i wyjątkowym przeżyciem. Jak zatem sprawić dziecku radość? Obdarowując go fantastyczną zabawką!

Jeżeli nie wiesz jaki prezent będzie odpowiedni dla Twojej pociechy i co na dzień dziecka sprawdzi się jako prezent to poniżej prezentujemy krótki poradnik zakupowy. Postaramy się przedstawić kilka sprawdzonych pomysłów na zabawkowy prezent, który przyniesie radość wszystkim maluchom.

Dobierz zabawkę na prezent do wieku dziecka


Wybierając prezent na dzień dziecka trzeba mieć na uwadzę aby był on dopasowany do wieku oraz możliwości malucha. Zupełnie inny prezent przyniesie radość dwulatkowi a zupełnie inny przedszkolakowi. Dlatego też dobierając zabawkę na prezent zalecamy zawsze sprawdzić przedział wiekowy jaki sugeruje producent. Pozwoli to idealnie dopasować zabawkę.

Propozycje pomysłów na prezent - zabawkę dla malucha

autka akumulatorowe dla dzieci

Nasza pierwsza propozycja prezentu z okazji Dnia Dziecka to samochód na akumulator. Tego typu pojazdy to w ostatnich latach prawdziwy przebój. Zarówno chłopcy jak i też dziewczynki uwielbiają jeździć tego rodzaju pojazdami. Szeroki wybór modeli oraz wzorów i kolorów może jednak przyprawić o zawrót głowy nieobeznanego w temacie rodzica. Dlatego jeżeli zdecydujecie się na zakup samochodu na akumulator to polecamy zapozanać się z naszym poradnikiem na temat tego jaki samochód na akumulator dla dziecka wybrać. Przedstawiamy tam najistotniejsze rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu ( rozmiar pojazdu, pojemność akumulatorów, moc i wiele więcej )

Coś dla małych kuchcików

zabawkowa kuchnia dla dzieci z drewna

Kolejna propozycja to coś dla młodych adeptów gotowania. Mowa oczywiście o zabawkowej kuchni. Dzięki takim zabawkom dziecko w bezpieczny i kontrolowany sposób może zapoznać się z podstawami gotowania i przyrządzania posiłków. Pozwoli to maluchowi nie tylko nauczyć się przydatnych w przyszłości umiejętności ale również rozwinie jego wyobraźnię i zdolności manualne. Z uwagi na fakt, że zabawkowe kuchnie mogą być wykonane z plastiku jak i drewna oraz składać się z wielu elementów zalecamy przed zakupem lekturę naszego poradnika gdzie sugerujemy jak wybrać odpowiednią kuchnię zabawkową dla dzieci.

Dla dzieci, które uwielbiają zabawę na dworze

zabawkowy plac zabaw w ogrodzie

Na sam koniec nasza propozycja dla dzieci, które uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu oraz ruch. Chodzi oczywiście o zabawki ogrodowe. Zjeżdżalnie, piaskownice, huśtawki czy też domki ogrodowe to prawdziwa gratka dla wszystkich małych odkrywców. Również w tym przypadku zakup w ciemno nie jest najrozsądniejszym wyborem. Jakiś czas temu przygotowaliśmy specjalny poradnik gdzie sugerujemy rodzicom jakie zabawki ogrodowe wybrać w zależnosci od wieku dziecka, budżetu i miejsca w ogrodzie. Po jego lekturze zakup odpowiednich zabawek ogrodowych będzie znacznie łatwiejszy.